Niewolnica pozorów. Aleksandra Konieczna o roli w "Bożym Ciele"

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2019 10:51
– O tym, jak Jan Komasa pracuje z aktorami, krążą legendy i ja tej legendy doświadczyłam – mówiła aktorka Aleksandra Konieczna, którą obecnie możemy oglądać w roli kościelnej w filmie "Boże Ciało".
Audio
  • W kogo wcieliła się Aleksandra Konieczna w "Bożym Ciele"? (Fajny film/Trójka)
Kadr z filmu Boże Ciało Jana Komasy
Kadr z filmu "Boże Ciało" Jana KomasyFoto: mat. promocyjne

Aleksandra Konieczna w ostatnich latach przyzwyczaiła nas do tego, że tworzy wyjątkowe kreacje w polskim kinie. Dlaczego rola w najnowszym obrazie Jana Komasy jest dla niej szczególna?

– To była dla mnie trudna rola, ponieważ moja postać to taka osoba, która w ogóle nie jest i nie chce być w kontakcie ze swoimi emocjami. Być może jest tak ukształtowana przez życie, a dodatkowo przeżywa traumę, taki zahibernowany ból. Mówi mało, a jak mówi, to nie to, co myśli i myli tropy. Udało nam się stworzyć typową zwiędłą polską katoliczkę, osobę na zewnątrz działającą bez zarzutu, ale której serce ryje ostry hejt – opowiadała aktorka w rozmowie z Ryszardem Jaźwińskim.

Co motywuje bohaterkę graną przez Aleksandrę Konieczną? Jak artystce pracowało się z młodymi aktorami? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania rozmowy.

***

Tytuł audycji: Fajny film
Autor: Ryszard Jaźwiński
Gość: Aleksandra Konieczna (aktorka filmowa i teatralna, reżyserka teatralna)
Data emisji: 21.10.2019 
Godzina emisji: 10.44

mat. promocyjne/kr/kw

Czytaj także

Co warto zobaczyć podczas Wiosny Filmów?

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2018 11:00
Do 22 kwietnia w dwóch warszawskich kinach zaplanowane są projekcje filmów biorących udział w 24. Festiwalu Wiosna Filmów. Dyrektor imprezy opowiedział o tegorocznej edycji w Trójce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

43. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Na co zwrócić uwagę?

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2018 12:16
Od 17 do 22 września w Gdyni trwa Festiwal Polskich Filmów Fabularnych. Jakie nowości w tym roku czekają na widzów i miłośników polskiego kina? O tym co warto zobaczyć, opowiedział w Trójce Leszek Kopeć, dyrektor festiwalu. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Startuje "Kino na Granicy". Co zobaczymy na tegorocznej edycji festiwalu?

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2019 11:11
Rozpoczyna się właśnie 21. Przegląd Filmowy "Kino na Granicy". Czego możemy spodziewać się na tegorocznej edycji tej imprezy?
rozwiń zwiń