X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Niewolnica pozorów. Aleksandra Konieczna o roli w "Bożym Ciele"

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2019 10:51
– O tym, jak Jan Komasa pracuje z aktorami, krążą legendy i ja tej legendy doświadczyłam – mówiła aktorka Aleksandra Konieczna, którą obecnie możemy oglądać w roli kościelnej w filmie "Boże Ciało".
Audio
  • W kogo wcieliła się Aleksandra Konieczna w "Bożym Ciele"? (Fajny film/Trójka)
Kadr z filmu Boże Ciało Jana Komasy
Kadr z filmu "Boże Ciało" Jana KomasyFoto: mat. promocyjne

Aleksandra Konieczna w ostatnich latach przyzwyczaiła nas do tego, że tworzy wyjątkowe kreacje w polskim kinie. Dlaczego rola w najnowszym obrazie Jana Komasy jest dla niej szczególna?

– To była dla mnie trudna rola, ponieważ moja postać to taka osoba, która w ogóle nie jest i nie chce być w kontakcie ze swoimi emocjami. Być może jest tak ukształtowana przez życie, a dodatkowo przeżywa traumę, taki zahibernowany ból. Mówi mało, a jak mówi, to nie to, co myśli i myli tropy. Udało nam się stworzyć typową zwiędłą polską katoliczkę, osobę na zewnątrz działającą bez zarzutu, ale której serce ryje ostry hejt – opowiadała aktorka w rozmowie z Ryszardem Jaźwińskim.

Co motywuje bohaterkę graną przez Aleksandrę Konieczną? Jak artystce pracowało się z młodymi aktorami? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania rozmowy.

***

Tytuł audycji: Fajny film
Autor: Ryszard Jaźwiński
Gość: Aleksandra Konieczna (aktorka filmowa i teatralna, reżyserka teatralna)
Data emisji: 21.10.2019 
Godzina emisji: 10.44

mat. promocyjne/kr/kw

Czytaj także

Co warto zobaczyć podczas Wiosny Filmów?

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2018 11:00
Do 22 kwietnia w dwóch warszawskich kinach zaplanowane są projekcje filmów biorących udział w 24. Festiwalu Wiosna Filmów. Dyrektor imprezy opowiedział o tegorocznej edycji w Trójce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

43. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Na co zwrócić uwagę?

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2018 12:16
Od 17 do 22 września w Gdyni trwa Festiwal Polskich Filmów Fabularnych. Jakie nowości w tym roku czekają na widzów i miłośników polskiego kina? O tym co warto zobaczyć, opowiedział w Trójce Leszek Kopeć, dyrektor festiwalu. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Startuje "Kino na Granicy". Co zobaczymy na tegorocznej edycji festiwalu?

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2019 11:11
Rozpoczyna się właśnie 21. Przegląd Filmowy "Kino na Granicy". Czego możemy spodziewać się na tegorocznej edycji tej imprezy?
rozwiń zwiń