Piotr Sobociński jr o festiwalu Camerimage i swoich filmowych początkach

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2019 10:50
– Ten zawód to ciężka praca, ale kocham to, co robię – przyznaje operator filmowy, Piotr Sobociński jr.
Audio
  • Piotr Sobociński jr. o swojej drodze do zawodu operatora (Fajny film/Trójka)
Piotr Sobociński junior
Piotr Sobociński juniorFoto: PAP/Wojciech Pacewicz

Piotr Sobociński jr na swoim koncie ma zdjęcia do takich filmów jak m.in. "Wołyń" Wojtka Smarzowskiego, "Cicha noc" Piotra Domalewskiego czy "Bogowie" Łukasza Palkowskiego. Najnowsza produkcja z jego zdjęciami to "Boże Ciało" Jana Komasy. Obraz ten bierze udział w Konkursie Polskim podczas 27. edycji Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych Camerimage, który po kilku latach przerwy z Bydgoszczy powrócił do Torunia. 

– Mój pierwszy festiwal Camerimage był ostatnim festiwalem w Toruniu. Byłem w podstawówce, zabrał mnie tam mój dziadek Witold Sobociński. Był to dla mnie bardzo ważny moment. Zobaczyłem mnóstwo filmów i postanowiłem, że też chcę być operatorem – wspomina Piotr Sobociński jr.

Jak Witold Sobociński oceniał operatorski debiut swojego wnuka? Jak wyglądają plany zawodowe naszego rozmówcy? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania rozmowy.

***

Tytuł audycji: Fajny film
Autor: Ryszard Jaźwiński
Gość: Piotr Sobociński jr (operator filmowy)
Data emisji: 4.10.2019 
Godzina emisji: 10.42

kr/gs

Czytaj także

Agnieszka Holland: emocje wywołują empatię

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2019 17:00
Najnowszy film Agnieszki Holland "Obywatel Jones" zadebiutował już w lutym tego roku na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie. W Polsce po raz pierwszy pokazano go na festiwalu w Gdyni, skąd wyjechał z najważniejszą nagrodą – Złotymi Lwami.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wspomnienie Janusza Kondratiuka

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2019 17:00
W miniony poniedziałek pożegnaliśmy Jana Kobuszewskiego. W dniu pogrzebu kochanego przez Polaków aktora dotarła do nas kolejna smutna wiadomość – zmarł reżyser Janusz Kondratiuk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Ikar. Legenda Mietka Kosza" – film o jazzowej strukturze

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2019 17:00
– Można sobie wyobrazić, że opowiadamy biografię pianisty z minimalną ilością muzyki, ale uważam że byłoby to zafałszowanie. Od początku było wiadomo, że muzyki będzie dużo, że będzie porządkowała tę historię, nawet w takim porządku jazzowym, improwizowanym – mówi Maciej Pieprzyca, reżyser filmu "Ikar. Legenda Mietka Kosza".
rozwiń zwiń