X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Piotr Sobociński jr o festiwalu Camerimage i swoich filmowych początkach

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2019 10:50
– Ten zawód to ciężka praca, ale kocham to, co robię – przyznaje operator filmowy, Piotr Sobociński jr.
Audio
  • Piotr Sobociński jr. o swojej drodze do zawodu operatora (Fajny film/Trójka)
Piotr Sobociński junior
Piotr Sobociński juniorFoto: PAP/Wojciech Pacewicz

Piotr Sobociński jr na swoim koncie ma zdjęcia do takich filmów jak m.in. "Wołyń" Wojtka Smarzowskiego, "Cicha noc" Piotra Domalewskiego czy "Bogowie" Łukasza Palkowskiego. Najnowsza produkcja z jego zdjęciami to "Boże Ciało" Jana Komasy. Obraz ten bierze udział w Konkursie Polskim podczas 27. edycji Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych Camerimage, który po kilku latach przerwy z Bydgoszczy powrócił do Torunia. 

– Mój pierwszy festiwal Camerimage był ostatnim festiwalem w Toruniu. Byłem w podstawówce, zabrał mnie tam mój dziadek Witold Sobociński. Był to dla mnie bardzo ważny moment. Zobaczyłem mnóstwo filmów i postanowiłem, że też chcę być operatorem – wspomina Piotr Sobociński jr.

Jak Witold Sobociński oceniał operatorski debiut swojego wnuka? Jak wyglądają plany zawodowe naszego rozmówcy? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania rozmowy.

***

Tytuł audycji: Fajny film
Autor: Ryszard Jaźwiński
Gość: Piotr Sobociński jr (operator filmowy)
Data emisji: 4.10.2019 
Godzina emisji: 10.42

kr/gs

Czytaj także

Agnieszka Holland: emocje wywołują empatię

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2019 17:00
Najnowszy film Agnieszki Holland "Obywatel Jones" zadebiutował już w lutym tego roku na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie. W Polsce po raz pierwszy pokazano go na festiwalu w Gdyni, skąd wyjechał z najważniejszą nagrodą – Złotymi Lwami.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wspomnienie Janusza Kondratiuka

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2019 17:00
W miniony poniedziałek pożegnaliśmy Jana Kobuszewskiego. W dniu pogrzebu kochanego przez Polaków aktora dotarła do nas kolejna smutna wiadomość – zmarł reżyser Janusz Kondratiuk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Ikar. Legenda Mietka Kosza" – film o jazzowej strukturze

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2019 17:00
– Można sobie wyobrazić, że opowiadamy biografię pianisty z minimalną ilością muzyki, ale uważam że byłoby to zafałszowanie. Od początku było wiadomo, że muzyki będzie dużo, że będzie porządkowała tę historię, nawet w takim porządku jazzowym, improwizowanym – mówi Maciej Pieprzyca, reżyser filmu "Ikar. Legenda Mietka Kosza".
rozwiń zwiń