Artur Reinhart o kameralności Camerimage i filmie "Żużel"

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2019 10:50
– Byłem na tym festiwalu od pierwszej edycji. Mam nadzieję, że wraz z powrotem do Torunia Camerimage odzyska trochę swojej kameralności – mówi operator i montażysta filmowy, Artur Reinhart.
Audio
Artur Reinhart
Artur ReinhartFoto: PAP/Maciej Kulczyński

W Toruniu trwa właśnie Festiwal Filmowy EnergaCamerimage, gdzie do 16 listopada możemy spotkać nie tylko aktorskie gwiazdy, ale przede wszystkim najwybitniejszych operatorów filmowych z całego świata. Jednym z nich jest Artur Reinhart, ulubiony operator filmowy Doroty Kędzierzawskiej, z którą współpracował przy tytułach takich jak m.in. "Nic", "Pora umierać" czy "Żużel", na którego premierę wciąż czekamy.

– "Żużel" to wolny film o szybkim sporcie – żartuje artysta. – Nie chcę zapeszać, ale powinien być gotowy do końca roku, więc premiera będzie na początku 2020 roku – zapowiada.

Na jakim etapie są obecnie prace nad filmem "Żużel"? Którzy z uczestników pierwszych edycji Camerimage zrobili na naszym rozmówcy największe wrażenie? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania rozmowy.

***

Tytuł audycji: Fajny film
Autor: Ryszard Jaźwiński
Gość: Artur Reinhart (operator, montażysta filmowy)
Data emisji: 11.11.2019 
Godzina emisji: 10.43

kr/mk

Czytaj także

Agnieszka Holland: emocje wywołują empatię

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2019 17:00
Najnowszy film Agnieszki Holland "Obywatel Jones" zadebiutował już w lutym tego roku na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie. W Polsce po raz pierwszy pokazano go na festiwalu w Gdyni, skąd wyjechał z najważniejszą nagrodą – Złotymi Lwami.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wspomnienie Janusza Kondratiuka

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2019 17:00
W miniony poniedziałek pożegnaliśmy Jana Kobuszewskiego. W dniu pogrzebu kochanego przez Polaków aktora dotarła do nas kolejna smutna wiadomość – zmarł reżyser Janusz Kondratiuk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Ikar. Legenda Mietka Kosza" – film o jazzowej strukturze

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2019 17:00
– Można sobie wyobrazić, że opowiadamy biografię pianisty z minimalną ilością muzyki, ale uważam że byłoby to zafałszowanie. Od początku było wiadomo, że muzyki będzie dużo, że będzie porządkowała tę historię, nawet w takim porządku jazzowym, improwizowanym – mówi Maciej Pieprzyca, reżyser filmu "Ikar. Legenda Mietka Kosza".
rozwiń zwiń