Dla dorosłych i dla dzieci – "Czworo dzieci i Coś"

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2020 10:52
"Czworo dzieci i Coś" Andy'ego De Emmony'ego to premiera kinowa ostatniego tygodnia, która ma szansę zainteresować widzów w różnym wieku. Akcja brytyjskiego filmu fantasy rozgrywa się właśnie latem, w czasie wakacji. – Myślę, że wielu rodzicom ten film też się spodoba – mówi Izabela Wierzbińska z Best Film.

"Czworo dzieci i "coś"", Jacqueline Wilson, wyd. Znak emotikon "Czworo dzieci i "coś"", Jacqueline Wilson, wyd. Znak emotikon

"Czworo dzieci i Coś" to adaptacja powieści Jacqueline Wilson pod tym samym tytułem, która miała swoją premierę w 2012 roku. Wilson z kolei inspirowała się pozycją "Pięcioro dzieci i "coś"" napisaną na początku wieku przez Edith Nesbit. W obsadzie filmu znaleźli się m.in. Matthew Goode, Russel Brand oraz Michael Cain, który użyczył głosowi tytułowemu bohaterowi.

Posłuchaj
02:56 2020_07_09-10-42-19_Fajny_film.mp3 Izabela Wierzbińska o adaptacji powieści ulubienicy małych Brytyjczyków (Fajny film/Trójka)

Kadr z filmu "Czworo dzieci i Coś"  Foto: mat. promocyjne Kadr z filmu "Czworo dzieci i Coś" Foto: mat. promocyjne

Alice i David właśnie zamierzają wziąć ślub i zabierają czwórkę dzieci na wspólny wyjazd, by im o tym powiedzieć. Nie byłoby w tym nic niezwykłego, gdyby nie to, że dzieci niekoniecznie za sobą przepadają. Róża uwielbia czytać a jej młodszy brat Robert to nieco gapowaty wrażliwiec. Oboje woleliby trochę spokoju, ale starsza "przyszywana" siostra Psujka ciągle im przeszkadza. Jedyną osobą, która łączy tę skłóconą trójkę, jest Magdalenka, młodsza córeczka Alice. Pierwsze wspólne wakacje zapowiadają się jako ciąg kłótni i nieporozumień, aż do dnia pikniku, kiedy dzieci znajdują na plaży magiczne i bardzo zrzędliwe… COŚ. Piaskoludek – bo tak się nazywa zabawna kudłata istota – ma niezwykłą moc spełniania życzeń. Zasada jest taka: jedno życzenie dziennie. Piaskoludek je spełni, ale tylko do zachodu słońca. Nieoczekiwanie na ich drodze staje czarny charakter – Tristan, który odkrywa sekret dzieci i chce zdobyć Piaskoludka na własność…

– Jacqueline Wilson jest ulubienicą brytyjskich dzieci. Kilkanaście jej tytułów ukazało się też w Polsce. "Czworo dzieci i Coś" absolutnie zasłużyło na to, by trafić na duży ekran – dodała Izabela Wierzbińska.

Czworo dzieci i Coś - Zwiastun PL (Official Trailer)/Kino Helios Polska

***

Tytuł audycji: Fajny film
Autor: Ryszard Jaźwiński
Gość: Izabela Wierzbińska (Best Film)
Data emisji: 9.07.2020
Godzina emisji: 10.41

kr/ mat. prasowe

Czytaj także

60. Krakowski Festiwal Filmowy. Dokument o wielorybach i końcu świata

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2020 11:00
31 maja rozpoczęła się jubileuszowa 60. odsłona Krakowskiego Festiwalu Filmowego. W tym roku, ze względu na pandemię koronawirusa, wszystkie projekcje filmów i spotkania odbędą się wirtualnie. To tu swoją polską premierę będzie miał najnowszy film Macieja Cuske pt. "Wieloryb z Lorino".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Michaël Dudok de Wit i historia "Czerwonego żółwia"

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2020 10:52
– Cała ta historia rozpoczęła się od listu-niespodzianki, który pewnego dnia otrzymałem od Studio Ghibli w Tokio. Przeczytałem w nim, że bardzo chętnie rozpoczęliby współpracę ze mną, jeżeli miałbym pomysł na film pełnometrażowy. Oczywiście, moja reakcja była natychmiastowa – mówił holenderski twórca i reżyser animacji Michaël Dudok de Wit o genezie nominowanego do Oskara "Czerwonego żółwia".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ciepły, rozgrzewający "Smak pho"

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2020 10:52
– Filmów na temat Wietnamczyków mieszkających w Warszawie jest bardzo mało, a widzowi są ciekawi tego tematu – mówiła w Trójce Jagoda Murczyńska, organizatorka Azjatyckiego Festiwalu Filmowego Pięć Smaków. Jednym z nich jest "Smak pho", który możemy oglądać na dużych ekranach od piątku 3 lipca.
rozwiń zwiń