"#tuiteraz" – historia pewnej internetowej znajomości

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2020 10:52
– Jest śmiesznie, jest czule, jest trochę nostalgicznie, jest też pięknie, bo mamy do czynienia z dwoma światami – mówiła w Trójce Izabela Wierzbińska z Best Film o przewrotnej komedii romantycznej Erica Lartigau "#tuiteraz".
Kadr z filmu tuiteraz w reżyserii Erica Lartigau
Kadr z filmu "#tuiteraz" w reżyserii Erica LartigauFoto: mat. promocyjne

Posłuchaj
02:57 2020_07_13 10_45_26_PR3_Fajny_Film.mp3 Wakacyjne rekomendacje filmowe: "#tuiteraz" Erica Lartigau (Fajny Film/Trójka)

 

Stéphane, francuski szef kuchni, ma wszelkie powody, by czuć się spełniony. Dumny z dwóch dorosłych synów i za pan brat z wyrozumiałą eksżoną, wiedzie spokojne życie mężczyzny w średnim wieku. Do chwili, gdy zupełnie przypadkiem, poznaje na Instagramie tajemniczą i piękną Soo z Korei. Ich Instagramowe kontakty nie mają końca. Stéphane opowiada jej o przepięknych widokach z francuskiej części Kraju Basków, a ona o życiu w Seulu, mieście kwitnącej wiśni. Pomimo dystansu i barier kulturowych świetnie się rozumieją. Pewnej nocy Stéphane decyduje się na spontaniczny i szalony wyjazd do Seulu. Na lotnisku spotyka go niemiła niespodzianka.

Soo, pomimo obietnicy, nie pojawia się w umówionym miejscu. Stéphane przez kilka dni koczuje na najnowocześniejszym i największym lotnisku świata z nadzieją, że Soo się jednak zjawi. Poznaje pracowników lotniska, zaprzyjaźnia się z koszykarzami francuskiej reprezentacji, gotuje z tamtejszym kucharzem. Jego niewiarygodna historia trafia do internetu, hasztag "iamhere" błyskawiczne zyskuje popularność, a Stéphane zostaje okrzyknięty "francuskim kochankiem". Czy Stéphane'owi uda się odnaleźć Soo?

– Poznajemy Koreę, poznajemy francuską prowincję. Odbywamy dwie filmowe podróże do dwóch pięknych krajów. Jest też jedzenie, więc wielbicieli wątków kulinarnych mogę zapewnić, że nie będą zawiedzeni – opisuje Izabela Wierzbińska. – To film bardzo pogodny, skłaniający do przemyśleń. Jako nasza pierwsza premiera po epidemii jest bardzo trafiony – dodaje.

#TUITERAZ ZWIASTUN/dobrastronafilmu

***

Tytuł audycji: Fajny film
Autor: Ryszard Jaźwiński
Gość: Izabela Wierzbińska (Best Film)
Data emisji: 13.07.2020
Godzina emisji: 10.45

mat. prasowe/kr/ml

Czytaj także

Michaël Dudok de Wit i historia "Czerwonego żółwia"

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2020 10:52
– Cała ta historia rozpoczęła się od listu-niespodzianki, który pewnego dnia otrzymałem od Studio Ghibli w Tokio. Przeczytałem w nim, że bardzo chętnie rozpoczęliby współpracę ze mną, jeżeli miałbym pomysł na film pełnometrażowy. Oczywiście, moja reakcja była natychmiastowa – mówił holenderski twórca i reżyser animacji Michaël Dudok de Wit o genezie nominowanego do Oskara "Czerwonego żółwia".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ciepły, rozgrzewający "Smak pho"

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2020 10:52
– Filmów na temat Wietnamczyków mieszkających w Warszawie jest bardzo mało, a widzowi są ciekawi tego tematu – mówiła w Trójce Jagoda Murczyńska, organizatorka Azjatyckiego Festiwalu Filmowego Pięć Smaków. Jednym z nich jest "Smak pho", który możemy oglądać na dużych ekranach od piątku 3 lipca.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dla dorosłych i dla dzieci – "Czworo dzieci i Coś"

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2020 10:52
"Czworo dzieci i Coś" Andy'ego De Emmony'ego to premiera kinowa ostatniego tygodnia, która ma szansę zainteresować widzów w różnym wieku. Akcja brytyjskiego filmu fantasy rozgrywa się właśnie latem, w czasie wakacji. – Myślę, że wielu rodzicom ten film też się spodoba – mówi Izabela Wierzbińska z Best Film.
rozwiń zwiń