Pożegnanie z lockdownem w gliwickim kinie Amok

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2020 10:55
Wciąż jeszcze nie wszystkie, ale coraz więcej polskich kin ponownie zaprasza swoich widzów. Jednym z nich jest gliwickie kino Amok, którego ponowne otwarcie już w piątek 31 lipca.
Grafika ilustracyjna
Grafika ilustracyjnaFoto: shutterstock.com/Stokkete

Wznowienie działalności studyjnego kina Amok odbędzie się w ramach ogólnopolskiej akcji pod tytułem "Powrót do kin studyjnych" organizowana przez Stowarzyszenie Kin Studyjnych, operatora sieci Kin Studyjnych i Lokalnych,
przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Powrót do kin studyjnych Foto: mat. promocyjne Powrót do kin studyjnych Foto: mat. promocyjne
Posłuchaj
04:19 2020_07_30-10-49-45_Fajny_film.mp3 Kina studyjne na start! Zaproszenie do gliwickiego Amoku (Fajny film/Trójka)

 

– Za tą akcją kryje się nasza chęć zaproszenia widzów ponownie w nasze progi. Na razie są rozpowszechnione plakaty Andrzeja Pągowskiego i Marty Frej, a czekają nas jeszcze rysunki Andrzeja Rysuje i innych znanych twórcow. Mam nadzieję, że w tej obrazowej formie przyciągniemy widzów, żeby "kosztowali" filmów, które na nich czekają – mówi szefowa kina Amok Urszula Biel.

"Cinema Paradiso" w pełnej krasie

Wśród filmów, których będzie można "skosztować" w kinie studyjnym Amok znajdzie się m.in. jeden z najpiękniejszych filmów o magii kina, czyli "Cinema Paradiso" w reżyserii Giuseppe Tornatore. Nie będzie to pokaz byle jaki, bo film zostanie wyświetlony na projektorze 35 mm. – Są tacy, którzy nigdy nie mieli okazji oglądać filmu w ten sposób, a przecież ten rodzaj wyświetlania istniał w kinie sto lat – zachęcała rozmówczyni Ryszarda Jaźwińskiego.

Cinema Paradiso (1988) - Official Trailer/thecultbox

***

Tytuł audycji: Fajny film
Autor: Ryszard Jaźwiński
Gość: Urszula Biel (szefowa kina studyjnego Amok)
Data emisji: 30.07.2020
Godzina emisji: 10.49

kr

Czytaj także

Dla dorosłych i dla dzieci – "Czworo dzieci i Coś"

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2020 10:52
"Czworo dzieci i Coś" Andy'ego De Emmony'ego to premiera kinowa ostatniego tygodnia, która ma szansę zainteresować widzów w różnym wieku. Akcja brytyjskiego filmu fantasy rozgrywa się właśnie latem, w czasie wakacji. – Myślę, że wielu rodzicom ten film też się spodoba – mówi Izabela Wierzbińska z Best Film.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"#tuiteraz" – historia pewnej internetowej znajomości

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2020 10:52
– Jest śmiesznie, jest czule, jest trochę nostalgicznie, jest też pięknie, bo mamy do czynienia z dwoma światami – mówiła w Trójce Izabela Wierzbińska z Best Film o przewrotnej komedii romantycznej Erica Lartigau "#tuiteraz".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Ojciec" – satyra rodzinna pełna absurdów

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2020 10:52
– "Ojciec" to tragikomedia, są w niej poruszane tematy śmierci, relacji z rodzicami, ale jest to podane w dość lekkim sosie – opisuje zwycięzcę ubiegłorocznego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Karlowych Warach Maciej Zabojszcz z Aurora Films. Najnowszy obraz Kristiny Grozevej i Petara Valchanova będzie można oglądać w polskich kinach od piątku 17 lipca.
rozwiń zwiń