"Pojedynek na głosy", czyli terapia piosenką

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2020 10:49
Od soboty 21 sierpnia, w polskich kinach pojawi się "Pojedynek na głosy". Film Petera Cattaneo wydaje się być znakomitą propozycją dla wszystkich, którzy mają ochotę wybrać się na dobrą komedię na koniec wakacji.
Kadr z filmu Pojedynek na głosy
Kadr z filmu "Pojedynek na głosy"Foto: mat. prasowe

"Pojedynek na głosy" "Pojedynek na głosy"

Amatorski kobiecy zespół wspiera się na co dzień i w trudnych chwilach, zgodnie z myślą, że "piosenka jest dobra na wszystko". Na jego czele stoją: zasadnicza i uzależniona od telezakupów Kate (Kristin Scott Thomas) oraz zbuntowana i rozrywkowa Lisa (Sharon Horgan). Obie mają zupełnie różne pomysły na repertuar i rywalizują o sympatię śpiewających koleżanek.

Youtube/dobrastronafilmu

Kate to miłośniczka znanych klasyków, Lisa natomiast czerpie inspiracje z pierwszych miejsc list przebojów. Ich wzajemne uszczypliwości i sprzeczki zdają się nie mieć końca, co niekorzystnie wpływa na atmosferę w zespole. Jeśli Kate i Lisa nie znajdą wspólnej nuty porozumienia, ich wymarzony występ w Royal Albert Hall stanie pod znakiem zapytania.


Posłuchaj
03:36 PR3_MPLS 2020_08_20-10-43-12.mp3 Potęga piosenki, czyli "Pojedynek na głosy" w kinach (Fajny film/Trójka)

 

– To najnowszy film reżysera "Goło i wesoło", który jest do dziś bardzo miło wspominany przez widzów. Tym razem, Cattaneo skupia się na kobietach. Wątek społeczny jest w jego filmach ważny i nie inaczej jest w tym przypadku. Ma on jednak również bardzo uniwersalny wymiar i, mimo, że porusza on trudniejsze tematy, to finalnie z kina wychodzi się z szerokim uśmiechem na twarzy – mówi Izabela Wierzbińska z filmy dystrybucyjnej Best Film.

***

Tytuł audycji: Fajny film
Autor: Ryszard Jaźwiński
Gość: Izabela Wierzbińska (Best Film)
Data emisji: 20.08.2020
Godzina emisji: 10.43

mat. prasowe/ml

Czytaj także

"#tuiteraz" – historia pewnej internetowej znajomości

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2020 10:52
– Jest śmiesznie, jest czule, jest trochę nostalgicznie, jest też pięknie, bo mamy do czynienia z dwoma światami – mówiła w Trójce Izabela Wierzbińska z Best Film o przewrotnej komedii romantycznej Erica Lartigau "#tuiteraz".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Ojciec" – satyra rodzinna pełna absurdów

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2020 10:52
– "Ojciec" to tragikomedia, są w niej poruszane tematy śmierci, relacji z rodzicami, ale jest to podane w dość lekkim sosie – opisuje zwycięzcę ubiegłorocznego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Karlowych Warach Maciej Zabojszcz z Aurora Films. Najnowszy obraz Kristiny Grozevej i Petara Valchanova będzie można oglądać w polskich kinach od piątku 17 lipca.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pożegnanie z lockdownem w gliwickim kinie Amok

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2020 10:55
Wciąż jeszcze nie wszystkie, ale coraz więcej polskich kin ponownie zaprasza swoich widzów. Jednym z nich jest gliwickie kino Amok, którego ponowne otwarcie już w piątek 31 lipca.
rozwiń zwiń