"Pod powierzchnią" – w głębi siostrzanej relacji

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2020 10:55
– Jeszcze nie było filmu, który ukazuje nurków. Zdjęcia podwodne robią wrażenie. Imponujące, jaką uwagę twórcy przyłożyli do tego aspektu – tak Mateusz Leszek zachęca do obejrzenia belgijskiego thrillera "Pod powierzchnią" Joachima Hedena. Film będzie można oglądać w polskich kinach od piątku 28 sierpnia.
Kadr z filmu Pod powierzchnią w reżyserii Joachima Hedna
Kadr z filmu "Pod powierzchnią" w reżyserii Joachima HedénaFoto: mat. promocyjne

Posłuchaj
04:03 2020_08_27-10-48-25_Fajny_film.mp3 Premiera filmowa w Trójce: "Pod powierzchnią" Joachima Hedena (Fajny film/Trójka)

 

magnezja bochniak 1200.jpg
"Magnezja" – western na wschodnim podwórku

Najnowszy tytuł Joachima Hedena opowiada historię dwóch sióstr, których relacje nigdy nie były łatwe. Dziewczyny odziedziczyły po matce pasję do nurkowania, która pomaga im również w skracaniu dystansu pomiędzy nimi. Duża część filmu toczy się pod wodą, gdzie młodsza z sióstr Tuva, zostaje przygnieciona przez skałę na dnie morza. Jej starsza siostra Ida musi jak najszybciej znaleźć pomoc, niestety w promieniu kilku kilometrów nie ma żywej duszy. Rozpoczyna się morderczy wyścig z czasem, w którym każda sekunda jest na wagę życia i śmierci.

– Z racji tego, że akcja dzieje się pod wodą tytuł "Pod powierzchnią" ma wydźwięk dosłowny, ale mamy też do czynienia z trudną relacją dwóch sióstr, które mają nierozwiązane sprawy z przeszłości. Z jednej strony jest to typowy film o przetrwaniu, ale z drugiej mamy tu relację, która dzieje się na naszych oczach. Widzimy tę relację i głębsze, podskórne animozje – opowiada Mateusz Leszek.

POD POWIERZCHNIĄ zwiastun kinowy hd/MAYFLYpl

***

Tytuł audycji: Fajny film
Autor: Ryszard Jaźwiński
Gość: Mateusz Leszek (firma dystrybucyjna Mayfly)
Data emisji: 27.08.2020
Godzina emisji: 10.48

mat. prasowe/kr/gs

Czytaj także

Paweł Ziemilski: szukam w filmie egzotyki

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2020 10:49
– Filmowcy dzielą się na tych, którzy grzebią w tym, co znają i na tych, którzy rzucają się na coś zupełnie im obcego. Ja należę do tych drugich. Tak wyglądała moja historia z "Miejskimi kowbojami" – mówił w Trójce reżyser Paweł Ziemilski. Krótkometrażowy film dokumentalny można obejrzeć w czwartek 13 sierpnia w ramach 21. Letniej Akademii Filmowej w Zwierzyńcu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Pojedynek na głosy", czyli terapia piosenką

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2020 10:49
Od soboty 21 sierpnia, w polskich kinach pojawi się "Pojedynek na głosy". Film Petera Cattaneo wydaje się być znakomitą propozycją dla wszystkich, którzy mają ochotę wybrać się na dobrą komedię na koniec wakacji.
rozwiń zwiń