"Jak najdalej stąd": bardzo ciepłe przyjęcie w San Sebastian

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2020 11:00
Światowa premiera dramatu "Jak najdalej stąd" Piotra Domalewskiego na 68. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w San Sebastian. To drugi film tego reżysera. Jego fabularny debiut – "Cicha noc" – został obsypany nagrodami w Polsce i za granicą. 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Liu zishan/ Shutterstock

Film został pokazany w środę, 23 września, w sekcji Kutxabank-New Directors Award, która obejmuje debiuty i filmy drugie cenionych twórców. – Było to powalająco ciepłe przyjęcie z długimi brawami. Nigdy nic takiego mnie nie spotkało; byliśmy wszyscy w szoku – mówi o reakcji publiczności reżyser "Jak najdalej stąd" Piotr Domalewski.


Posłuchaj
08:14 2020_09_24 10_46_31_PR3_Fajny_film.mp3 Długie oklaski dla "Jak najdalej stąd" na Festiwalu Filmowym w San Sebastian (Fajny film/Trójka)

Równie pozytywna była reakcja dziennikarzy, z którymi reżyser spotkał się na konferencji prasowej. – Film, którego większa część dzieje się w Irlandii, ma w sobie duży potencjał uniwersalny. Temat migracji, poszukiwania swojej tożsamości czy też poszukiwania kogoś bliskiego z rodziny, kto wcześniej wyjechał za granicę, dotyczy właściwie całej Europy – tłumaczy Piotr Domalewski.

Jak najdalej stąd – zwiastun/YouTube forumfilmpoland


"Jak najdalej stąd" trafi do polskich kin już w piątek, 25 września.


***

Tytuł audycji: Fajny film
Autor: Ryszard Jaźwiński
Gość: Piotr Domalewski (reżyser filmu "Jak najdalej stąd")
Data emisji: 24.09.2020
Godzina emisji: 10.46

pr


Czytaj także

Kino polskie, czyli kino różnorodne. Tarnowska Nagroda Filmowa po raz 34.

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2020 17:00
Sobota 5 września to dzień rozpoczęcia 34. edycji festiwalu Tarnowska Nagroda Filmowa, który to swoim patronatem objęła m.in. Trójka. Do walki o nagrody publiczności i gremiów jurorskich stanęło 13 filmów konkursowych. – Mam nadzieję, że nie będzie to pechowa trzynastka, a ta wydaje się znakomita z uwagi na poziom tych filmów. Cechą polskiej kinematografii ostatnich lat jest to, że jest bardzo różnorodne – mówił w Trójce dyrektor artystyczny wydarzenia Jerzy Armata.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Weneckie święto kina okiem krytyka. 77. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Wenecji

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2020 17:00
– To troszkę inny festiwal niż do tej pory. Siłą rzeczy Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Wenecji musiał przejść pewne zmiany. Reżim sanitarny jest trzymany od samego początku do końca. W żaden sposób jednak nie przysłoniło to entuzjazmu, który daje się wyczuć w twórcach, w dziennikarzach i widzach – relacjonuje krytyk filmowy Kuba Armata, który uczestniczy w 77. edycji weneckiego święta kina.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Na festiwalu OFF Camera 2020. "My się kina nie boimy!" 

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2020 10:55
Pod takim hasłem od 11 do 25 września odbywa się tegoroczny festiwal OFF Camera. W przestrzeni wirtualnej oraz w festiwalowym kinie samochodowym o uznanie publiczności i Krakowską Nagrodę Filmową walczy dziesięć pierwszych lub drugich filmów twórców z całego świata. – Walczymy na froncie, by wspierać młodych filmowców, debiutantów. Ci bardzo potrzebują pomocy, zwłaszcza teraz – mówi Alicja Myśliwiec, rzeczniczka prasowa festiwalu OFF Camera.
rozwiń zwiń