Antek Królikowski: najbardziej zapracowany polski aktor?

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2020 13:00
W tym roku na ekrany weszły już cztery filmy z jego udziałem. A piąty będzie miał premierę pod koniec roku. Mimo pandemii i obostrzeń z nią związanych Antek Królikowski nie mógł w tym roku narzekać na brak pracy.
Antoni Królikowski z filmie Banksterzy Marcina Ziębińskiego
Antoni Królikowski z filmie "Banksterzy" Marcina ZiębińskiegoFoto: mat. promocyjne

Nie tak dawno można było go zobaczyć w "Pętli" Patryka Vegi, obecnie możemy go oglądać w głównej roli w filmie "Banksterzy", który od ponad dwóch tygodni jest już w kinach. Sam aktor przyznaje, że teraz ładuje baterie po bardzo intensywnym mimo wszystko sezonie. 


Posłuchaj
03:42 2020_10_27 12_44_28_PR3_Fajny_film.mp3 Antek Królikowski o komedii "Szczęścia chodzą parami" (Fajny film/Trójka)

– Premiera filmu "Szczęścia chodzą parami" przewidziana jest pod koniec grudnia. Oczywiście jeśli uda się go w ogóle wprowadzić do kin, bo wiadomo, jaka jest sytuacja – mówi aktor. – To zgrabnie wymyślona i zrealizowana przez Bartka Prokopowicza komedia romantyczna, która może dać nam oddech w tych ciężkich czasach – opisuje film.

– Główny bohater, grany przez Michała Żurawskiego, jest terapeutą związków. Terapeutą-pechowcem. W dobie pandemii i zamknięcia, kiedy wiele osób zweryfikowało swoje relacje, musiało zacząć podejmować próby porozumienia, rozmawiania i dogadania się ze sobą, to pomoże widzom odnaleźć w bohaterach samych siebie – opowiada Antek Królikowski.

Sam gra w tej komedii romantycznej fana motoryzacji, który lubi szybką jazdę, szybkie samochody i szybkie życie. Ale kiedy ma się związać z kobietą (gra ją Klaudia Halejcio), zaczynają się schody. I tak trafiają oboje do terapeuty... 


***

Tytuł audycji: Fajny film
Autor: Ryszard Jaźwiński
Gość: Antoni Królikowski (aktor, m.in. "Pętla", "Banksterzy", "Szczęścia chodzą parami")
Data emisji: 27.10.2020
Godzina emisji: 12.44

pr

Czytaj także

"Banksterzy": młode małżeństwo w pułapce frankowego zadłużenia

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2020 17:15
Za tydzień do kin wchodzi dramat "Banksterzy" w reżyserii Marcina Ziębińskiego poruszający problem frankowiczów – osób, które swego czasu wzięły kredyt hipoteczny we frankach szwajcarskich. Kiedy doszło do kryzysu na rynku i gwałtownej zmiany kursu, wpadły w pułapkę zadłużenia. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wyzwanie aktorskie w filmie pełnym emocji

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2020 17:00
"Banksterzy" właśnie weszli do polskich kin. W dramacie, który opisuje historię młodego małżeństwa złapanego w pułapkę frankowego kredytu, jedną z głównych ról zagrał Rafał Zawierucha. Z aktorem rozmawia o niej Ryszard Jaźwiński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W polskim filmie, proszę pana, nic się nie dzieje... "Rejs" pół wieku po premierze

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2020 17:30
Zanim swoje najlepsze komedie nakręcił Stanisław Bareja, był już "Rejs" Marka Piwowskiego. Dokładnie pół wieku temu na ekrany rodzimych kin trafił ten niezwykły film.
rozwiń zwiń