"Tylko zwierzęta nie błądzą" do zobaczenia w sieci

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2020 13:00
Od soboty ponownie wszystkie kina zostały zamknięte. Co nie oznacza bynajmniej, że jesteśmy skazani wyłącznie na telewizję: możemy przecież uczestniczyć w seansach kina wirtualnego. A tam można znaleźć świeże i naprawdę ciekawe tytuły. 
Kadr z filmu Tylko zwierzęta nie błądzą w reżyserii Dominika Molla
Kadr z filmu "Tylko zwierzęta nie błądzą" w reżyserii Dominika MollaFoto: mat. promocyjne

Kwiat Szczęścia 1200.jpg
Pandemia szczęścia w nowym filmie Jessiki Hausner

Jednym z takich filmów, który na pewno zainteresuje wielbicieli kina i to nie tylko tego ambitniejszego, jest nietuzinkowy francuski thriller "Tylko zwierzęta nie błądzą". Na ekranach był zaledwie... jeden dzień! W piątek miał polską premierę, a już w sobotę kina zostały zamknięte.

Posłuchaj
04:04 2020_11_09 12_45_46_PR3_Trojkowo_filmowo.mp3 Gdzie oglądać filmy, gdy zamknięte kina? (Trójkowo, filmowo)

- Historia skupia się wokół zaginięcia kobiety. Wplątanych jest w to pięciu bohaterów i film jest podzielony na kilka części. Każda z nich to ta sama historia, ale opowiedziana z punktu widzenia innego bohatera - mówi Agnieszka Zając z OTO Film. - I za każdym razem jest opowiedziana zupełnie inaczej. Np. to, co jednego bohatera było ważne, dla innego niewiele znaczy. Za to inny szczegół nabiera znaczenia - tłumaczy.

W ten sposób stopniowo odkrywane są zależności między bohaterami, a widz, układając te puzzle, poznaje obraz całości. W głównych rolach można zobaczyć m.in. Valerie Bruni Tedeschi (m.in. "Czas, który pozostał"), Denisa Ménocheta (m.in. "Bękarty wojny"), Damiena Bonnarda (m.in. "Nędznicy").

Tylko zwierzęta nie błądzą – zwiastun PL/YouTube kinopodbaranami


***
Tytuł audycji: Trójkowo, filmowo
Prowadzi: Ryszard Jaźwiński
Gość: Agnieszka Zając (OTO Film)
Data emisji: 9.11.2020
Godzina emisji: 12.45

pr

Czytaj także

"Listy do M. 4": premiera odwołana!

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2020 13:00
Premiera czwartej części popularnej komedii romantycznej "Listy do M." była planowana już w środę 4 listopada. Niestety, z powodu pandemii została przełożona na późniejszy, na razie nieokreślony, termin.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Aktorski powrót Micka Jaggera w "Obrazie pożądania"

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2020 17:00
– Mick Jagger gra marszanda, który chce mieć w swojej kolekcji znany obraz. Świetnie w tej roli wypada, jest troszeczkę demoniczny, tajemniczy. Ma to coś, co sprawia, że kradnie show – ocenia Izabela Wierzbińska, filmoznawczyni. Jak zaznacza, ta rola była dużym aktorskim wyzwaniem.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Efekt motylka": historia z pozytywną siłą i wielką nadzieją

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2020 17:15
Kina z powodu pandemii koronawirusa znowu zostały zamknięte, nie pozostaje więc nic innego, jak poszukiwanie ciekawych propozycji filmowych w sieci. Na szczęście tych nie powinno zabraknąć w najbliższym czasie.
rozwiń zwiń