Dobre dokumenty w sieci - kolejne dwa tygodnie

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2020 13:00
Choć kina są zamknięte, na szczęście w sieci można oglądać ciekawe filmy, także dokumentalne. O jakość tych drugich zadbali organizatorzy festiwalu Docs Against Gravity, proponując cykl "Kino jako laboratorium II".
Docs Against Gravity
Docs Against Gravity Foto: mat. promocyjne

Millenium Docs Against Gravity 1200.jpg
Podłącz się! Kino dokumentalne online

Mimo że festiwal Docs Against Gravity już się w tym roku zakończył, to jego organizatorzy nie próżnują, wciąż proponując nam nowe możliwości oglądania filmów dokumentalnych w sieci. 


Posłuchaj
04:03 2020_11_12 1_-4_-1_PR3_Fajny_film.mp3 Kino jako laboratorium II (Fajny film/Trójka)

– Kontynuujemy zeszłoroczny cykl "Kino jako laboratorium", więc w tym roku nazwa będzie z numerkiem dwa. Po raz kolejny współpracujemy z Fundacją Współpracy Polsko-Niemieckiej i pokazujemy filmy dokumentalne wyprodukowane lub współprodukowane w Niemczech – tłumaczy selekcjoner filmów Mateusz Góra z Docs Against Gravity.

– Jest to zestaw obejmujący sześć filmów, mający pokazywać różnorodność, z jaką twórcy dokumentalni opowiadają historię swoich bohaterów. To różne tematy, ale też różne podejście do nich. Przenikają się w nich różne motywy: ekologiczny, uchodźczy, ale także sztuki jako takiej – opowiada Mateusz Góra.

Sonita – trailer Millenium Docs Against Gravity/YouTube Against Gravity


***

Tytuł audycji: Fajny film
Autor: Ryszard Jaźwiński
Gość: Mateusz Góra (selekcjoner filmów, Docs Against Gravity)
Data emisji: 12.11.2020
Godzina emisji: 12.46

pr

Czytaj także

Docs Against Gravity: wielkie święto czas zacząć!

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2020 22:30
W piątek przedpołudniowymi projekcjami w siedmiu miastach Polski rozpocznie się 17. edycja festiwalu Docs Against Gravity, jeden z największych tego typu festiwalów w Europie i na świecie. To okazja, aby obejrzeć najnowsze i najciekawsze filmy dokumentalne z całego świata oraz spotkać się z ich twórcami. Festiwal potrwa do 13 września.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Z filmem dokumentalnym po kraju. "Polska Światłoczuła" w trasie

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2020 13:00
"Polska Światłoczuła" znowu ruszyła w trasę po kraju. I znowu, z kolejnym filmem dotrze do małych miejscowości, które nie mają swojego stacjonarnego kina. – Oprócz tego, by szerzyć kulturę kinową, zależy nam na tym, by szerzyć polską kulturę filmową, która ma wiele wartościowych rzeczy do zaoferowania – powiedziała w Trójce koordynatorka projektu Marta Wiśniewska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W Poznaniu startuje 24. Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych OFF CINEMA

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2020 13:00
To jedna z najważniejszych tego typu imprez w Polsce i Europie. W tym roku po raz pierwszy w formule hybrydowej – w projekcjach można uczestniczyć na miejscu (oczywiście z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa) lub online.
rozwiń zwiń