"Supernova": bardzo wyczerpujący projekt

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2020 13:00
Tegoroczna edycja 28. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego EnergaCamerimage z powodu pandemii w całości odbywa się wirtualnie. Do soboty w sieci można oglądać festiwalowe filmy i uczestniczyć w spotkaniach z ich twórcami.
Kadr z filmu Supernova Bartosza Kruhlika
Kadr z filmu "Supernova" Bartosza KruhlikaFoto: mat. promocyjne

dwóch papieży 1200.jpg
Camerimage. Filmowi goście Trójki

Jednym z filmów prezentowanych w konkursie polskich filmów fabularnych jest "Supernova" - debiut reżyserski Bartosza Kruhlika ze zdjęciami Michała Dymka. Jak przyznaje operator, to był bardzo wyczerpujący projekt.


Posłuchaj
04:13 2020_11_16 12_45_38_PR3_Fajny_film.mp3 Operator Michał Dymek o pracy przy filmie "Supernova" Bartosza Kruhlika (Fajny film/Trójka)

– Wspominam pracę przy tym filmie jako bardzo intensywny czas: mieliśmy mało czasu na zrealizowanie tej emocjonującej historii. Dużo godzin i dni spędziliśmy na obmyślaniu, jak efektywnie zrealizować wszystkie nasze pomysły. Praca operatora sprowadzała się do szczegółowej organizacyjnej pracy i od tego zaczynaliśmy – opowiada Michał Dymek.

– Na planie nie było czasu, żeby myśleć o jakichkolwiek innych problemach – trzeba było realizować plan. Kamera z ręki jako główne narzędzie do opowiadania tej historii, liczenie na szczęście pogodowe (mieliśmy je!)... To było naprawdę wyczerpujące – podsumowuje autor zdjęć.

Supernova – zwiastun/YouTube forumfilmpoland


***

Tytuł audycji: Fajny film
Autor: Ryszard Jaźwiński
Gość: Michał Dymek (autor zdjęć, operator "Supernova")
Data emisji: 16.11.2020
Godzina emisji: 12.45

pr

Czytaj także

Artur Reinhart zaczyna najmniejszy projekt w karierze

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2020 17:15
Rozpoczyna się 28. Międzynarodowy Festiwal Filmowy EnergaCAMERIMAGE. Tegoroczna edycja odbywa się wyłącznie w wersji online. To nie oznacza, że zabraknie interesujących premier ze świata filmów konkursowych i spotkań z twórcami. Tymczasem na drugim końcu Polski, Artur Reinhart, dwukrotny laureat Złotej Żaby, zaczyna zdjęcia do nowego filmu Doroty Kędzierzawskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dobre dokumenty w sieci - kolejne dwa tygodnie

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2020 13:00
Choć kina są zamknięte, na szczęście w sieci można oglądać ciekawe filmy, także dokumentalne. O jakość tych drugich zadbali organizatorzy festiwalu Docs Against Gravity, proponując cykl "Kino jako laboratorium II".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Festiwal EnergaCamerimage. Piotr Gliński: unikalne miejsce spotkań z wymagającą publicznością

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2020 20:29
Podczas gali otwarcia festiwalu filmowego Camerimage minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński potwierdził wsparcie rządu dla budowy w Toruniu Centrum Filmowego Camerimage. - EnergaCamerimage to unikalne miejsce spotkań z wymagającą publicznością — podkreślił wicepremier.
rozwiń zwiń