"Ale kino!" - wystartował festiwal filmów dla dzieci i młodzieży

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2020 13:00
Rozpoczął się 38. Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza "Ale Kino!", który potrwa do niedzieli 6 grudnia. W tym roku, jak właściwie wszystkie festiwale, impreza odbywa się online. Jednak dla młodych widzów to nie powinien być problem.
38. Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza Ale kino
38. Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza Ale kino! Foto: mat. prasowe

14. Azjatycki Festiwal Filmowy Pięć Smaków.jpg
Startuje 14. Azjatycki Festiwal Filmowy Pięć Smaków

Jak co roku Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza "Ale Kino!" proponuje filmy dla dzieci i młodzieży, ale również dorosły widz nie powinien być rozczarowany. Przenosiny do sieci mają też swoje dobre strony: – Po raz pierwszy w historii Festiwalu możemy być wszędzie tam, gdzie tylko dociera internetowy sygnał. Mogą być z nami widzowie, młodzi ludzie z całego kraju, nie tylko z Poznania – cieszy się dyrektor "Ale kino!" Jerzy Moszkowicz.


Posłuchaj
03:44 2020_11_30 12_44_27_PR3_Fajny_film.mp3 Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza Ale Kino! (Fajny film/Trójka)

– Tak jak w sali kinowej, filmy startują o konkretnej godzinie, równocześnie kilka tytułów każdego dnia. Każdy widz ma cztery godziny, aby obejrzeć wybrane przez siebie filmy – tłumaczy Karolina Kulig, rzeczniczka prasowa Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino! – Ale każdy film jest pokazywany kilkakrotnie, jest więc szansa, że dopasujemy się do grafików – dodaje. 

– To prawdziwy filmowy maraton: mamy blisko 120 produkcji z 35 krajów, a w tym ogrom nowości i, z czego jesteśmy wyjątkowo dumni, ogrom polskich premier. Chyba najbardziej oczekiwany jest "Czarny młyn" Mariusza Paleja. Jego poprzedni film, "Za niebieskimi drzwiami", został nagrodzony na naszym festiwalu, ale także zdobył wiele innych wyróżnień w kraju i za granicą – mówi Karolina Kulig.

38. Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza Ale Kino!|Gala Otwarcia/YouTube festiwalalekino

***

Tytuł audycji: Fajny film
Autor: Ryszard Jaźwiński
Gość: Karolina Kulig (rzeczniczka prasowa Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino!)
Data emisji: 30.11.2020
Godzina emisji: 12.44

pr

Czytaj także

Na festiwalu OFF Camera 2020. "My się kina nie boimy!" 

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2020 10:55
Pod takim hasłem od 11 do 25 września odbywa się tegoroczny festiwal OFF Camera. W przestrzeni wirtualnej oraz w festiwalowym kinie samochodowym o uznanie publiczności i Krakowską Nagrodę Filmową walczy dziesięć pierwszych lub drugich filmów twórców z całego świata. – Walczymy na froncie, by wspierać młodych filmowców, debiutantów. Ci bardzo potrzebują pomocy, zwłaszcza teraz – mówi Alicja Myśliwiec, rzeczniczka prasowa festiwalu OFF Camera.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W Poznaniu startuje 24. Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych OFF CINEMA

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2020 13:00
To jedna z najważniejszych tego typu imprez w Polsce i Europie. W tym roku po raz pierwszy w formule hybrydowej – w projekcjach można uczestniczyć na miejscu (oczywiście z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa) lub online.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Podłącz się! Kino dokumentalne on-line

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2020 13:00
Ten projekt zamyka tegoroczną edycję Festiwalu Docs Against Gravity. Do końca października w sieci będzie można obejrzeć nieodpłatnie kilkanaście dokumentów, a także wziąć udział w spotkaniach z ekspertami, które pozwolą lepiej zrozumieć prezentowane w filmach zagadnienia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Festiwalowo-filmowa rzeczywistość online

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2020 17:15
Kino w sieci – tak najkrócej można podsumować to, co nas czeka w najbliższym czasie. Wybór filmów mamy na szczęście ogromny i to nie tylko dzięki bijącym rekordy popularności platformom, ale również wiele festiwalowych premier z konieczności odbywa się w tym roku online. Tak np. było na 28. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym EnergaCamerimage, który zakończył się w sobotę 21 listopada.
rozwiń zwiń