"Niedosyt" – kino gatunkowe dla wymagających

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2021 11:36
– "Niedosyt" to z jednej strony film, który wyraźnie nawiązuje do thrillera psychologicznego i jest usytuowany w jego ramach, ale z drugiej strony jest bardzo konkretną propozycją artystyczną i pomysłem autorskim – mówił w Trójce filmoznawca Grzegorz Fortuna o pełnometrażowym debiucie Carlo Mirabelli-Davisa, który od niedawna możemy oglądać w sieci.
Kadr z filmu Niedosyt w reżyserii Carlo Mirabelli-Davisa. Haley Bennett jako Hunter Conrad
Kadr z filmu "Niedosyt" w reżyserii Carlo Mirabelli-Davisa. Haley Bennett jako Hunter ConradFoto: mat. promocyjne

pap_rosemary1200.jpg
"Dziecko Rosemary" widziane po latach

Posłuchaj
03:35 2021_01_04-11-32-48_Fajny_film.mp3 Filmowe wejście w nowy rok z dreszczykiem (Fajny film/Trójka)

 

"Niedosyt" przedstawia historię Hunter Conrad (w tej roli Haley Bennett) – młodej ciężarnej kobiety, która zaczyna odczuwać wewnętrzny przymus spożywania niebezpiecznych przedmiotów; musi uciec od kontrolującej ją zamożnej rodziny męża, aby zmierzyć się z mrocznym sekretem stojącym za jej obsesją. Opis fabuły nie bez powodu nasuwa skojarzenia z innym, dziś kultowym, dziełem filmowym.

– Film momentami może przypominać "Dziecko Rosemary" Romana Polańskiego. Carlo Mirabelli-Davis w bardzo ciekawy sposób uwspółcześnia ten koncept i pozwala na stworzenie opowieści, która wydaje się bardzo aktualna. "Niedosyt" jest pięknie sfotografowany, bardzo estetyczny. Widać ogromną fascynację nie tylko psychiką, ale i cielesnością głównej bohaterki – ocenia Grzegorz Fortuna.

Niedosyt zwiastun PL/krkino.pl

***

Tytuł audycji: Fajny film
Autor: Ryszard Jaźwiński
Gość: Grzegorz Fortuna (filmoznawca)
Data emisji: 04.01.2020
Godzina emisji: 11.32

mat. promocyjne/ kr

Czytaj także

"Efekt motylka": historia z pozytywną siłą i wielką nadzieją

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2020 17:15
Kina z powodu pandemii koronawirusa znowu zostały zamknięte, nie pozostaje więc nic innego, jak poszukiwanie ciekawych propozycji filmowych w sieci. Na szczęście tych nie powinno zabraknąć w najbliższym czasie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

45. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych – podsumowanie

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2020 15:00
W sobotę wieczorem zakończył się 45. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Podczas uroczystej gali ogłoszono werdykt, rozdano nagrody, wręczono także honorowe Platynowe Lwy za całokształt twórczości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Idzie nowa energia! Lech Majewski podsumowuje 45. FPFF w Gdyni

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2020 17:00
45. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni należał do młodych twórców. Na 14 filmów, które znalazły się w Konkursie Głównym, aż 10 należało do reżyserów z tylko jednym lub dwoma filmami w dorobku. – Widzę postęp polskiego kina i to cieszy – komentuje w "Trójkowo, filmowo" autor "Doliny Bogów" i przewodniczący jury Lech Majewski.
rozwiń zwiń