"Kino w Trampkach" – festiwal bez końca

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2021 12:00
Sytuacja pandemiczna wymusiła na festiwalach zdecydowanie inny sposób działania. Dlatego Festiwal "Kino w Trampkach" w minionym roku miał aż trzy odsłony. Teraz, w czasie ferii, organizatorzy przygotowali jego swoiste podsumowanie.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: Shutterstock.com/Zoriana Zaitseva

Stolen Fish Kiedy zabraknie ryb 1200.jpg
Festiwal AfryKamera. Polski dokument o Gambii

To już ostatnie dni zimowych ferii, tym bardziej warto je dobrze wykorzystać. Na przykład sięgając po propozycje festiwalu filmowego "Kino w Trampkach". Tym bardziej, że oprócz krótkich filmów organizatorzy przygotowali wiele innych atrakcji dla młodszych, starszych, a także dla ich rodziców.


Posłuchaj
03:35 P2021_01_15 11_33_04_R3_Fajny_film.mp3 Festiwal "Kino w Trampkach" (Fajny film/Trójka)

– Ostatnie pół roku, które nasi widzowie spędzili z nami, zamykamy projektem, który jest filmowy, ale wykracza też poza film. To Kids Media Lab, interaktywna strona internetowa, która trochę przypomina grę, a trochę wystawę – mówi Karolina Śmigiel, dyrektorka artystyczna festiwalu "Kino w Trampkach". – Można ją eksplorować w różny sposób: zawiera wiele atrakcji, wiele aktywności – tłumaczy.

– Na tej stronie można pograć w gry, obejrzeć krótkie metraże, dodać swoje zdjęcie, wziąć udział w warsztatach, które dotyczą robienia GIF-ów, storytellingu – wylicza Karolina Śmigiel.

Chociaż projekt kończy się wraz z końcem ferii zimowych, czyli 17 stycznia, organizatorzy chcą, aby część aktywności nadal była dostępna. Warto więc wejść na stronę festiwalu "Kino w Trampkach" i po prostu to sprawdzić.

Kino w trampkach 2020/YouTube Kino w Trampkach


***

Tytuł audycji: Fajny film
Autor: Ryszard Jaźwiński
Gość: Karolina Śmigiel (dyrektorka artystyczna festiwalu "Kino w Trampkach")
Data emisji: 15.01.2021
Godzina emisji: 11.33

pr

Czytaj także

Fascynujący paradoks: nieme kino w sieci

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2020 13:00
Tradycyjnie już krakowskie Kino Pod Baranami w grudniu organizuje Festiwal Filmu Niemego. 21. edycja tej imprezy odbędzie się online, co jednak nie przeszkodzi wielbicielom niemej kinematografii obejrzeć wielu wspaniałych produkcji – klasycznych i premierowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tarantino po rosyjsku i Konczałowski razy trzy. 14. edycja festiwal Sputnik nad Polską

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2020 13:00
"W sztuce ważne są emocje, a nie aluzje. Liczy się to, czy człowiek płacze, śmieje się, czy jest wstrząśnięty." – tak brzmi hasło tegorocznej, 14. edycji festiwalu filmów rosyjskich Sputnik nad Polską. Jedno z ostatnich w tym roku, a zarazem kolejne wydarzenie filmowe odbywające się online, potrwa do 20 grudnia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premiery 2021 roku. Na które filmy warto czekać?

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2021 22:08
W dwugodzinnym wyjątkowo "Trójkowo, filmowo" Ryszard Jaźwiński spotkał się m.in. z Philippe'em Tłokińskim. Aktor, wspominając ostatnie miesiące, przyznał, że mimo pandemii był to dla niego pracowity czas. – Jestem ogromnym szczęściarzem. Oprócz tego, że kończyliśmy zdjęcia do filmu "Gierek", zacząłem pracować nad serialem "Tatuśkowie" z bardzo fajną obsadą – opowiada aktor. 
rozwiń zwiń