Śląscy herosi z bujnym owłosieniem

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2021 20:33
Jak za pomocą magicznego sreberka uwolnić siostrę porwaną przez nikczemnego Utopca? Na to pytanie będzie musiał znaleźć odpowiedź główny bohater filmu "Skarbek", w którym jedną z ról gra Wojciech Solarz, gość audycji "Fajny film".
Wojciech Solarz
Wojciech SolarzFoto: PAP / Paweł Supernak

11-letni Janek, zamiast na obóz superbohaterów, trafia w wakacje do babci mieszkającej na Śląsku. Okazuje się to równie ekscytującą przygodą, za sprawą pradziadka, który wprowadza chłopca w magiczny świat śląskich legend i wierzeń górniczych. W takich okolicznościach rozgrywa się akcja najnowszego, familijnego filmu Tomasza Jurkiewicza, pod tytułem "Skarbek".

W rolę szkolnego informatyka w tym filmie wcielił się Wojciech Solarz. – Bardzo zabawne historie dzieją się w tej szkole, bo tam wszystkim, nie wiadomo dlaczego, bardzo mocno rosną włosy – zdradza aktor, który był w o tyle korzystnej sytuacji, że już wcześniej zapuścił brodę i bujną czuprynę. – Dzwonię do Tomasza Jurkiewicza i mówię, że tak teraz wyglądam i pytam, czy mam się golić, czy nie. On mówi: "Nie, wyglądasz dokładnie tak, jak sobie to wyobrażam!".

Posłuchaj
03:25 skarbek solarz fajny film.mp3 Wojciech Solarz o "Skarbku" (Fajny film)

Film "Skarbek", w którym grają też m.in. Sonia Bohosiewicz, Dorota Pomykała i Olgierd Łukaszewicz, ma mieć premierę jeszcze w tym roku.

Wojciecha Solarza możemy oglądać na ekranach telewizorów w serialu "Barwy szczęścia", w którym wciela się w postać Rafała Zaborskiego. Występował również w innych popularnych serialach, takich jak "Na dobre i na złe" oraz "Ojciec Mateusz". Zagrał w kilkunastu filmach, m.in. "Popiełuszko. Wolność jest w nas", "1920 Bitwa Warszawska" i "Bogowie".

Tytuł audycji: Fajny film
Autor: Ryszard Jaźwiński
Data emisji: 02.02.2021
Godzina emisji: 12.45

kc

Czytaj także

Pandemiczny rok w kinie: podsumowanie. Co zobaczymy w roku 2021?

Ostatnia aktualizacja: 26.12.2020 18:15
Zbliża się koniec tego bardzo dziwnego, a zarazem – nie ukrywajmy – niedobrego dla branży rozrywkowej, w tym także kinematografii, roku. Co się działo w 2020, co się będzie działo w 2021 – temu właśnie poświęcił swój program, tym razem trwający dwie godziny, Ryszard Jaźwiński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premiery 2021 roku. Na które filmy warto czekać?

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2021 22:08
W dwugodzinnym wyjątkowo "Trójkowo, filmowo" Ryszard Jaźwiński spotkał się m.in. z Philippe'em Tłokińskim. Aktor, wspominając ostatnie miesiące, przyznał, że mimo pandemii był to dla niego pracowity czas. – Jestem ogromnym szczęściarzem. Oprócz tego, że kończyliśmy zdjęcia do filmu "Gierek", zacząłem pracować nad serialem "Tatuśkowie" z bardzo fajną obsadą – opowiada aktor. 
rozwiń zwiń