W oczekiwaniu na wyjście do kina. Seanse online

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2021 12:50
Na długo wyczekiwany seans będziemy mogli udać się już w najbliższy weekend. W oczekiwaniu na ten moment kina proponują seanse online.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: Shutterstock

Taką ofertę przygotowało m.in. krakowskie Kino pod Baranami. Jaki repertuar czeka na kinomanów w najbliższych dniach?  

"Long Way"

– To dokument opowiadający niezwykłą historię. Główna bohaterka spotyka w Izraelu Hinduskę, która podarowała jej różaniec. Sześć lat później postanawia wyruszyć do Indii, by ją odnaleźć. Wszystko, czym dysponuje, to zdjęcie kobiety i wspomniany różaniec. Film jest obrazem podróży i prowadzonych poszukiwań. Nie będę zdradzać jakie przygody spotkały bohaterkę. Dodam tylko, że można się sporo dowiedzieć o Indiach i o kulturze – mówi Marynia Gierat, szefowa Kina pod Baranami.

Długa droga (Long Way), reż. Weronika Mliczewska / Festiwal Filmowy Pięć Smaków 

 

kino 1200.jpg
Kina ponownie otwarte. "Bilety rozchodzą się bardzo szybko"

"Złe baśnie"

– Scenariusz do tego filmu został nagrodzony na ubiegłorocznym Festiwalu Filmowym w Berlinie. Tytuł obrazu jest bardzo adekwatny do wydarzeń, o których opowiada. Jest jak zła baśń, która zamienia się w senny koszmar. Zaczynamy od podglądania zwykłego życia rodzin mieszkających na przedmieściach. Z czasem w bohaterach narasta wewnętrzna samotność i frustracja, która w końcu przeradza się w gniew. Film jest trudny w odbiorze, ale niezwykle interesujący, zarówno w swojej formie, jak i w treści – przekonuje Gierat. 

ZŁE BAŚNIE - polski zwiastun (w kinach w 2021 roku) / AuroraFilmsPl

Posłuchaj
03:29 PR3_mp3 2021_02_10-12-42-39_Fajny_film.mp3 Seanse online przed otwarciem kin (Fajny film/Trójka)

 

"Music"

– Cieszymy się, że możemy zaprezentować ten film świeżo po ogłoszeniu nominacji do Złotych Globów. Reżyserski debiut piosenkarki Sii został nominowany w kategoriach "Najlepszy film komediowy lub musical" oraz "Najlepsza aktorka" za rolę Kate Hudson. Obraz opowiada o dziewczynie, która nagle musi zaopiekować się swoją przyrodnią siostrą  dodaje. 

MUSIC Trailer (2021) Kate Hudson, Sia, Maddie Ziegler Movie / Movie Coverage

Projekcje filmów odbywać się będą na internetowej platformie Kina pod Baranami w dniach 10-12 lutego. Po części z nich zaplanowane zostały spotkania i rozmowy z ekspertami. 

*** 

Tytuł audycji: Fajny film
Autor: Ryszard Jaźwiński
Gość: Marynia Gierat (Kino pod Baranami)
Godzina emisji: 12.42
Data emisji: 10.02.2021

zch

Czytaj także

Złote Globy 2021 w cieniu pandemii. Omawiamy nominacje

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2021 14:55
Triumfatorami tegorocznych Złotych Globów jest film "Mank" Davida Finchera i serial "The Crown", które uzyskały po 6 nominacji. W cotygodniowym spotkaniu, Kaja Klimek komentuje serialowe nominacje i opowiada o nowych produkcjach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

78. Złote Globy – znamy nominowanych!

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2021 12:35
Złote Globy to najważniejsze, obok Oskarów, wyróżnienie filmowe za wielką wodą. Nominacje do 78. Złotych Globów ogłosiły w środę 3 lutego w Los Angeles aktorki Sarah Jessica Parker i Taraji Penda Henson. Było trochę niespodzianek!
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Jedyne takie miejsce" i "Dwie do setki". Polskie Radio na weekend

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2021 18:00
W doborowym towarzystwie pasjonatów zwiedzimy Muzeum Warszawskiej Pragi. Będzie o muzyce filmowej wykonywanej przez orkiestry Polskiego Radia, skąd się wzięło fondue z sera i dlaczego najwyższy szczyt Australii nosi imię Tadeusza Kościuszki.
rozwiń zwiń