Jubileuszowy festiwal Tarnowska Nagroda Filmowa. Tradycyjnie z młodzieżowym jury

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2021 12:50
Tarnowska Nagroda Filmowa to jeden z najstarszych festiwali filmowych w Polsce. Na tegorocznej, jubileuszowej edycji nie zabraknie najlepszych filmów, projekcji, warsztatów oraz młodzieżowego jury. Młodzi kinomani z całego kraju będą nie tylko oceniać filmy, ale też wręczą statuetkę twórcom najlepszego z nich. 
Młodzi kinomani z całej Polski mają szansę zasiąść w festiwalowym jury.
Młodzi kinomani z całej Polski mają szansę zasiąść w festiwalowym jury.Foto: Shutterstock

– Festiwal organizowany jest już po raz 35., a nagroda młodzieżowego jury istnieje od 26 lat. Nie zabraknie jej również w tym roku – deklaruje Anna Grygiel, dyrektorka festiwalu. – To jeden z najstarszych festiwali w całości poświęconych filmom pełnometrażowym. Co więcej, odbywa się w jednym z najstarszych polskich kin, w tarnowskim „Marzeniu” – opowiada.

Posłuchaj
03:51 TROJKA Fajny film 2021_02_17.mp3 Festiwal Tarnowska Nagroda Filmowa (Fajny Film/Trójka)

Skrytykuj!

"Skrytykuj!" to konkurs organizowany we współpracy z Instytutem Audiowizualnym Filmoteki Narodowej. W jego ramach uczestnicy proszeni są o stworzenie recenzji, wideo recenzji lub podcastu filmowego. Autor najlepszej pracy otrzyma możliwość uczestniczenia w cyklu wirtualnych spotkań prowadzonych przez profesjonalistów. Co więcej, zyska szansę na członkostwo w festiwalowym jury. 

 🚀 Wystartowała kolejna edycja 🔥konkursu Skrytykuj❗🔥 na najlepszą recenzję, wideoreceznję lub podcast. Laureatka bądź...

Opublikowany przez Skrytykuj.pl Środa, 3 lutego 2021

na rauszu.jpg
Złoty Glob: nominacje, faworyci, zaskoczenia

 Czekamy na zgłoszenia młodych miłośników kina. Młodzieżowe jury wyłaniane jest w drodze głębszego przygotowania edukacyjnego. Spotkania w tym roku odbędą się w formie online i związane będą z polskim filmem. Autor najlepszej recenzji zostanie oczywiście zaproszony do uczestnictwa w warsztatach. Do udziału w konkursie zachęcamy młodzież z całej Polski – dodaje Anna Grygiel.

Jak zdradzają organizatorzy, jednym z prowadzących warsztaty będzie Jerzy Armata, dyrektor artystyczny Tarnowskiej Nagrody Filmowej.

Skrytykuj.pl - Trailer / Skrytykuj 

35. Tarnowska Nagroda Filmowa odbędzie się w dniach 5-12 czerwca 2021 roku. Młodzi kinomani wciąż mogą nadsyłać prace konkursowe. Jedynym kryterium jest wiek: należy mieć 16-21 lat. Na zgłoszenia organizatorzy czekają do końca lutego.

 

***

Tytuł audycji: Fajny film
Autor: Ryszard Jaźwiński
Gość: Anna Grygiel (dyrektorka Tarnowskiej Nagrody Filmowej)
Godzina emisji: 12.45
Data emisji: 17.02.2021

zch


Czytaj także

Premiery 2021 roku. Na które filmy warto czekać?

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2021 22:08
W dwugodzinnym wyjątkowo "Trójkowo, filmowo" Ryszard Jaźwiński spotkał się m.in. z Philippe'em Tłokińskim. Aktor, wspominając ostatnie miesiące, przyznał, że mimo pandemii był to dla niego pracowity czas. – Jestem ogromnym szczęściarzem. Oprócz tego, że kończyliśmy zdjęcia do filmu "Gierek", zacząłem pracować nad serialem "Tatuśkowie" z bardzo fajną obsadą – opowiada aktor. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Śląscy herosi z bujnym owłosieniem

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2021 20:33
Jak za pomocą magicznego sreberka uwolnić siostrę porwaną przez nikczemnego Utopca? Na to pytanie będzie musiał znaleźć odpowiedź główny bohater filmu "Skarbek", w którym jedną z ról gra Wojciech Solarz, gość audycji "Fajny film".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Dalej jest dzień" – prosta historia o ludzkiej samotności

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2021 12:59
To trudny czas (również dla filmowców), jednak dla Damiana Kocura rok 2020 i początek obecnego były bardzo łaskawe. Jego krótkometrażowa fabuła "Dalej jest dzień" zdobyła nagrody na międzynarodowych festiwalach filmowych we Włoszech i we Francji, Srebrnego Lajkonika za najlepszy film fabularny na Krakowskim Festiwalu Filmowym oraz Złote Grono na festiwalu Lubuskie Lato Filmowe w ramach przeglądu kinematografii krajów Europy Środkowej i Wschodniej. A to tylko niektóre z wyróżnień.
rozwiń zwiń