"Allen kontra Farrow". Serial wzbudza kontrowersje jeszcze przed premierą

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2021 12:55
Serial "Allen kontra Farrow" wzbudza kontrowersje jeszcze przed premierą. Produkcja dotyczy jednego z największych skandali obyczajowych w Hollywood, związanych z zarzutami o molestowanie dla Woody'ego Allena.
Woody Allen
Woody AllenFoto: Shutterstock

– To opowieść o jednej z najbardziej znanych i wpływowych par Hollywood. Woody Allen i Mia Farrow nakręcili wspólnie aż trzynaście filmów, uważanych dziś za kultowe. Co ciekawe, nigdy ze sobą nie zamieszkali. Fakt, że jest to serial dokumentalny, wskazuje na to, że coś w tej historii jest nie w porządku. Serial składa się z wywiadów i rozmów, również z córką Mii Farrow, która była obiektem molestowania. To wstrząsające obrazy, na które trzeba się nastawiać. Z jeden strony widzimy nowojorski glamour, a z drugiej bardzo mroczną historię rodzinną, która na dodatek dotyczy ludzi z pierwszych stron gazet – mówi Agnieszka Niburska z platformy odpowiedzialnej za dystrybucję serialu.

Posłuchaj
03:40 PR3_mp3 2021_02_22-12-46-12_Allen_kontra_Farrow.mp3 Kontrowersja jeszcze przed premierą. "Allen kontra Farrow” (Fajny Film / Trójka)
justin timberlake 1200.jpg
Jak smakują filmy Woody'ego Allena?

– To serial autorstwa duetu wielokrotnie nagradzanego za filmowe śledztwa. W swoich pracach starają się być jak najbardziej obiektywni. Zestawiają kameralne nagrania domowe z dokumentami sądowymi, niepublikowanymi nagrodami i szczerymi wywiadami członków rodziny. Serial pokazuje wiele śladów. To, co usłyszymy, powinno prowadzić do ponownej oceny prac Woody'ego – dodaje. 

Allen kontra Farrow - trailer HBO GO / HBO Polska 

Produkcja składa się z czterech odcinków. Cykl otwiera premiera pierwszego z nich, w poniedziałek 22 lutego 2021 roku. Pozostałe części emitowane będą w trzy kolejne poniedziałki.

Woody Allen został oskarżony przez swoją żonę, Mię Farrow, o molestowanie ich adoptowanej córki w 1992 roku. Sprawa trafiła do sądu. W toku postępowania nie udowodniono winy reżyserowi. 

***

Tytuł audycji: Fajny film
Autor: Ryszard Jaźwiński
Gość: Agnieszka Niburska (dyrektor marketingu)
Godzina emisji: 12.46
Data emisji: 22.02.2021

zch

Czytaj także

O historii mądrze i dla najmłodszych. Powstał komiks o losach strajkowego "ogórka"

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2021 11:25
Wrocławski "ogórek", autobus, z którym kojarzony jest początek strajków we Wrocławiu w 1980 roku, doczekał się uwiecznienia w komiksie. Opowieść o początkach Solidarności na Dolnym Śląsku powstała w Centrum Historii Zajezdnia we Wrocławiu.
rozwiń zwiń