Okrzyknięty "najpiękniejszym chłopcem na świecie". Film dokumentalny o życiu Björna Andrésena

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2021 12:55
"Najpiękniejszy chłopiec na świecie" to jeden z pierwszych filmów, których premiera planowana jest na tegoroczny Festiwal Docs Against Gravity. Obraz stanowi dokumentalną opowieść o szwedzkim aktorze Björnie Andrésenie. – To bardzo mocna propozycja – rekomenduje Karol Piekarczyk, selekcjoner filmów na festiwalu. 
Kadr z filmu Śmierć w Wenecji
Kadr z filmu "Śmierć w Wenecji" Foto: Rights Managed / FORUM

Björn Andrésen wcielił się w rolę Polaka, Tadzia, w produkcji "Śmierć z Wenecji" Luchina Viscontiego. Od 1971 roku zachwycał nie tylko rolą filmową, ale przede wszystkim urodą. Szybko został okrzyknięty "najpiękniejszym chłopcem na świecie". Zdobył sławę, ale też poznał mroczne kulisy przemysłu filmowego. 

Posłuchaj
03:57 PR3_mp3 2021_03_02-12-45-23_fajny_film.mp3 "Najpiękniejszy chłopiec na świecie" (Fajny Film/Trójka)

 

"Najpiękniejszy chłopiec na świecie"

– To wyjątkowy film. Historia rozpoczyna się poszukiwaniami tego "najpiękniejszego". Zachowały się materiały, które pokazują moment, w którym Visconti widzi Andrésena. Podchodzi do niego i wybiera go do roli. Następuje przeniesienie do czasów obecnych. Björn ma sześćdziesiąt sześć lat i mieszka w trudnych warunkach. Nieustannie zmaga się też z problemami osobistymi i psychologicznymi. Film składa historię, którą chłopiec przeszedł od roli Tadzia, do dnia dzisiejszego. Opowieść usłana jest niesamowitymi wydarzeniami, które same w sobie nadają się na scenariusz filmu fabularnego. Szybko okazuje się, że "Śmierć w Wenecji" oraz związana z filmem rozpoznawalność stały się dla nastolatka przekleństwem  rekomenduje Karol Piekarczyk, selekcjoner filmów na Festiwalu Docs Against Gravity. 

"The Most Beautiful Boy In The World" TRAILER / Juno Films

 

Docs Against Gravity to największy festiwal filmów dokumentalnych w Polsce. Odbywa się aż w sześciu miastach równocześnie. Tegoroczna, osiemnasta edycja wydarzenia planowana jest na 14-23 maja.

***

Tytuł audycji: Fajny film
Autor: Ryszard Jaźwiński
Gość: Karol Piekarczyk (selekcjoner filmów na festiwalu "Docs Against Gravity") 
Godzina emisji: 12.45
Data emisji: 02.03.2021

zch

Czytaj także

"Allen kontra Farrow". Serial wzbudza kontrowersje jeszcze przed premierą

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2021 12:55
Serial "Allen kontra Farrow" wzbudza kontrowersje jeszcze przed premierą. Produkcja dotyczy jednego z największych skandali obyczajowych w Hollywood, związanych z zarzutami o molestowanie dla Woody'ego Allena.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Miłość, czary i stylowe kostiumy na dużym ekranie

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2021 15:27
Po poluzowaniu pandemicznych obostrzeń, od kilkunastu dni znów możemy wybrać do kina. A tam czeka na nas m.in. "Czarownica miłości", intrygujący amerykański retro-horror z elementami romantycznej komedii.
rozwiń zwiń