Za kulisami profesjonalnego sportu

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2021 13:00
Francuski dramat "Slalom" w reżyserii Charlène Favier (będącej też współautorką scenariusza) został już dostrzeżony na światowych festiwalach, trafił m.in. do oficjalnej selekcji w Cannes. Ostatecznie festiwal się nie odbył z powodu pandemii, co nie zmienia faktu, że to zaproszenie świadczy o wysokim poziomie filmu.
Slalom, reż. Charlne Favier
"Slalom", reż. Charlène FavierFoto: mat. prasowe

Elegia dla bidoków.jpg
Niezwykły przypadek Glenn Close

"Slalom" to historia 15-letniej Lyz Lopez (Noée Abita), która trafia do elitarnego klubu narciarskiego. Jej trenerem zostaje były mistrz, Fred (Jérémie Renier), który ma sprawić, by dziewczyna została zawodniczką światowej klasy, sięgała po najwyższe trofea. Jednak mężczyzna zapomina, że ma do czynienia z nastolatką, a nie dorosłą kobietą...


Posłuchaj
03:32 2021_03_29 12_44_35_PR3_Fajny_Film.mp3 "Slalom" w reżyserii Charlène Favier (Fajny Film/Trójka)

– Byłam zaskoczona, że ten film bardzo dobrze się ogląda, jak thriller. Aż trochę dziwnie to mówić: temat nie należy przecież do najłatwiejszych – opowiada dziennikarka filmowa Marta Balaga. – Być może wynika to z tego, co spotyka Lyz: ona walczy o siebie, o to, że jednak chce zostać narciarką. Ma jedyną szansę i chce ją wykorzystać – tłumaczy.

Charlène Favier, która też dorastała w narciarskiej wiosce, oparła fabułę "Slalomu" na własnych przeżyciach i doświadczeniach. – Odsłaniając kulisy profesjonalnego sportu, pokazuje, jak łatwo można przekroczyć różne granice, zwłaszcza jeśli czyni to osoba, którą się bardzo szanuje – wskazuje dziennikarka. – Lyz jest zagubiona, bo nie ma się do kogo zwrócić: osoba, która miała ją ochraniać, robi zupełnie coś innego – dodaje.

"Slalom" zwiastun kinowy HD/YouTube MaYFLYpl


***

Tytuł audycji: Fajny film
Autor: Ryszard Jaźwiński
Data emisji: 29.03.2021
Godzina emisji: 12.44

pr

Czytaj także

Premiery 2021 roku. Na które filmy warto czekać?

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2021 22:08
W dwugodzinnym wyjątkowo "Trójkowo, filmowo" Ryszard Jaźwiński spotkał się m.in. z Philippe'em Tłokińskim. Aktor, wspominając ostatnie miesiące, przyznał, że mimo pandemii był to dla niego pracowity czas. – Jestem ogromnym szczęściarzem. Oprócz tego, że kończyliśmy zdjęcia do filmu "Gierek", zacząłem pracować nad serialem "Tatuśkowie" z bardzo fajną obsadą – opowiada aktor. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Allen kontra Farrow". Serial wzbudza kontrowersje jeszcze przed premierą

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2021 12:55
Serial "Allen kontra Farrow" wzbudza kontrowersje jeszcze przed premierą. Produkcja dotyczy jednego z największych skandali obyczajowych w Hollywood, związanych z zarzutami o molestowanie dla Woody'ego Allena.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kino mikrobudżetowe, kino z pasją

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2021 19:15
Nie wszędzie w Polsce można chodzić do kina, ale tam, gdzie to jest możliwe – warto. Właśnie wszedł na ekrany dramat Tomasza Jurkiewicza "Każdy ma swoje lato". Główną rolę gra w nim Sandra Drzymalska.
rozwiń zwiń