Filmy dla smakoszy kina azjatyckiego. Platforma kinowa jest już dostępna w sieci

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2021 12:55
Prawdziwa gratka dla fanów kina azjatyckiego. "Azjatycki Festiwal Filmowy Pięć Smaków" na trwałe zagościł w przestrzeni internetowej. Wiele tytułów dostępnych będzie dla użytkowników przez cały rok. To jednak nie koniec niespodzianek, jakie przewidzieli organizatorzy.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: Pixabay.com

Azjatyckie filmy od teraz dostępne są na jednej platformie internetowej. Za projekt odpowiedzialni są organizatorzy Azjatyckiego Festiwalu Filmowego Pięć Smaków. – To spełnienie naszych marzeń o całorocznej działalności, o eksplorowaniu kina azjatyckiego, zarówno wśród tytułów premierowych jak i nieco starszych propozycji. Nie chcieliśmy przygotowywać bardzo dużej biblioteki, z gąszczem tytułów. Postawiliśmy na cykle tematyczne, które będą się zmieniać co kilka tygodni. To spójne pakiety filmów, traktujące o wybranym temacie. Z ich pomocą chcemy prezentować wycinek kinematografii lub dokonania wybranego twórcy – tłumaczyła Jagoda Murczyńska, jedna z organizatorek festiwalu. 

#posteroftheday #DirectedbyWomen Platforma VOD Piec Smaków w Domu to nie tylko wspaniała szansa na zaprezentowanie...

Opublikowany przez Pięć Smaków Wtorek, 6 kwietnia 2021

Pierwszy cykl

Pierwszy cykl jest już dostępny. Jego premiera miała miejsce 8 kwietnia o godzinie 10.00. – To cykl zatytułowany "Koreanki". Traktuje o bohaterkach współczesnego filmu w Korei. Będzie dostępny przez sześć tygodni, do 19 maja. Temat cieszy się dużym zainteresowaniem, zarówno wśród krytyków jak i mediów. Prezentowane na platformie filmy powalają rzucić świeże spojrzenie na problemy dotyczące wielu z nas. To jednak przede wszystkim świetna filmowa robota. Doskonałe rzemiosło i oryginalne scenariusze – dodaje gość Ryszarda Jaźwińskiego. 


Posłuchaj
03:50 PR3_MPLS 2021_04_08-12-47-12_5_smaków.mp3 Azjatyckie filmy dostępne w sieci (Fajny film/Trójka)

Kino Korei

– Propozycje koreańskie to nie tylko filmy obyczajowe. Kino Korei słynie z brawurowego łączenia ze sobą gatunków. Wśród prezentowanych przez nas tytułów znaleźć można wyłamujące się z konwencji kino niezależne, akcji, lub prezentujące Koreę Północną. To fenomenalne, porywające propozycje, które z pewnością spodobają się wielu widzom – zapewnia Jagoda Murczyńska. 

3, 2, 1... Start! Platforma VOD Pięć Smaków w Domu już działa! 🥳🥳🥳 Na stronie piecsmakow.pl/wdomu znajdziecie filmy...

Opublikowany przez Pięć Smaków Czwartek, 8 kwietnia 2021

Zbiór filmów

Szczegóły dostępne są na platformie Pięć Smaków. – Na stronie można znaleźć cały repertuar oraz pozycje, które wprowadzaliśmy do kin w poprzednich latach. Wszystkie z tych filmów będą dostępne w internecie przez cały czas – dodała. 

 

***

Tytuł audycji: Fajny film
Autor: Ryszard Jaźwiński
Gość: Jagoda Murczyńska (Azjatycki Festiwal Filmowy Pięć Smaków)
Data emisji: 08.04.2021
Godzina emisji: 12.47

zch

Czytaj także

"Służąca". Azjatyckie kino tylko dla dorosłych

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2016 18:00
- "Służąca" to kino zdecydowanie tylko dla dorosłych widzów, śmiałe i niezwykle sprawnie zrealizowane, z kapitalną puentą - podkreśla Jakub Duszyński z Gutek Film.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bogactwo chińskiej kultury na małym ekranie. Premiera internetowa "Shadow" Zhanga Yimou

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2020 10:55
– Zhang Yimou potrafi stworzyć niezwykły klimat, który zawsze jest zachwycający wizualnie, a w "Shadow" wspiął się na wyżyny – mówiła w Trójce Aleksandra Ziółkowska z M2 Films. Najnowszy film twórcy słynnego "Domu latających sztyletów" od 24 kwietnia można oglądać na platformie VOD.
rozwiń zwiń