Tilda Swinton na otwarcie kin

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2021 11:00
Wkrótce zostaną otwarte kina. Może więc warto się w pewnym sensie przygotować do wizyty w przybytku filmu? Bo kiniarze na pewno nie mogą doczekać się otwarcia i są już przygotowani. O tym właśnie rozmawia Ryszard Jaźwiński.
Tilda Swinton w filmie Ludzki głos
Tilda Swinton w filmie „Ludzki głos” Foto: mat.prasowe

babyteeth film 1200.jpg
Nowy termin 18. Festiwalu Docs Against Gravity

– Już przebieramy nogami, aby otworzyć nasze podwoje. Ale jednocześnie nie przestajemy działać online – przyznaje Marynia Gierat z krakowskiego Kina Pod Baranami. – I np. wciąż na naszej platformie internetowej jest do obejrzenia film z Tildą Swinton "Tylko kochankowie przeżyją" w reżyserii Jima Jarmuscha – zachęca.


Posłuchaj
03:16 TROJKA Fajny film 2021_05_18 10-47-09.mp3 Tilda Swinton gra u Pedra Almodovara (Fajny film/Trójka)

A dlaczego właśnie Tilda Swinton? Bo gra także główną rolę w najnowszym filmie Pedra Almodóvara "Ludzki głos", który pojawi się w nowo otwartych kinach. To produkcja o tyle nietypowa, że to pierwszy anglojęzyczny film hiszpańskiego reżysera, a zarazem pierwszy krótkometrażowy, bo zaledwie 30-minutowy.

– To może być zaskakujące, że Pedro zmienił swoją muzę. Ale Tilda Swinton okazała się wręcz stworzona do pracy z nim – uważa Marynia Gierat. – Jestem już po seansie "Ludzkiego głosu" i naprawdę gorąco go polecam – dodaje.

Premiera filmu Pedra Almodóvara "Ludzki głos" już w piątek, 21 maja, a więc w dniu, kiedy otwierają się podwoje kin w Polsce. A jeśli ktoś chce przypomnieć sobie jeszcze wcześniejsze filmy hiszpańskiego mistrza, może zajrzeć na platformę internetową Kina Pod Baranami.

Ludzki głos (2021) zwiastun PL/YouTube GutekFilm


***

Tytuł audycji: Fajny film
Autor: Ryszard Jaźwiński
Data emisji: 18.05.2021
Godzina emisji: 10.47

pr

Czytaj także

Premiery 2021 roku. Na które filmy warto czekać?

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2021 22:08
W dwugodzinnym wyjątkowo "Trójkowo, filmowo" Ryszard Jaźwiński spotkał się m.in. z Philippe'em Tłokińskim. Aktor, wspominając ostatnie miesiące, przyznał, że mimo pandemii był to dla niego pracowity czas. – Jestem ogromnym szczęściarzem. Oprócz tego, że kończyliśmy zdjęcia do filmu "Gierek", zacząłem pracować nad serialem "Tatuśkowie" z bardzo fajną obsadą – opowiada aktor. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rok Stanisława Lema. Ijon Tichy na ekranie

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2021 17:15
Najwybitniejszy polski pisarz science fiction urodził się 100 lat temu, dlatego też rok 2021 jest rokiem Stanisława Lema. I już 5 lutego w sieci odbędzie się premiera filmu "Pokój" będącego ekranizacją "Podróży siódmej" pochodzącej ze słynnych "Dzienników gwiazdowych".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kino mikrobudżetowe, kino z pasją

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2021 19:15
Nie wszędzie w Polsce można chodzić do kina, ale tam, gdzie to jest możliwe – warto. Właśnie wszedł na ekrany dramat Tomasza Jurkiewicza "Każdy ma swoje lato". Główną rolę gra w nim Sandra Drzymalska.
rozwiń zwiń