Podwójna rola Weroniki Rosati. "Śniegu już nigdy nie będzie"

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2021 08:00
Od debiutu Weroniki Rosati minęło już ponad dwadzieścia lat. Niedawno wcieliła się w podwójną rolę w filmie Małgorzaty Szumowskiej i Michała Englerta "Śniegu już nigdy nie będzie". Jak ocenia tę współpracę? Czy projekt był dla niej wyzwaniem? 
Weronika Rosati na premierze filmu Śniegu już nigdy nie będzie
Weronika Rosati na premierze filmu "Śniegu już nigdy nie będzie"Foto: Radosław Nawrocki/Forum

"Śniegu już nigdy nie będzie" to film fabularny, którego centralną postacią jest Żenia. Mężczyzna urodził się w Czarnobylu, kilka lat po katastrofie elektrowni atomowej. Od dzieciństwa przejawiał bioenergoterapeutyczne zdolności, które zdecydował się wykorzystywać w pracy masażysty. Żenia wyjeżdża do Polski, gdzie rozpoczyna pracę na jednym z zamkniętych osiedli.

Posłuchaj
03:00 PR3_MPLS 2021_06_05-07-46-35_fajny_film.mp3 Weronika Rosati w podwójnej roli. "Śniegu już nigdy nie będzie" (Fajny film/Trójka)

 

"Śniegu już nigdy nie będzie"

– Teraz mogę powiedzieć, że u Szumowskiej zagrałam dwa razy. Podwójna rola to ciekawe doświadczenie w pracy aktora. To jedna z tych sytuacji, którą każdy w tej branży mógłby sobie wymarzyć. Te dwie role są zupełnie różne, mimo że psychologicznie ze sobą powiązane. Gram miłość głównego bohatera i jego ukochaną, zmarłą mamę. Bardzo spodobał mi się pomysł Małgosi, która wpadła na takie połączenie podczas jednej z naszych rozmów. Ona w ogóle pracuje w taki sposób. Spotyka się z aktorami na etapie prób, dyskutuje i wiele rozwiązań przychodzi jej wtedy do głowy. Można powiedzieć, że razem z Michałem Englertem tworzą historię pod aktora – mówiła Weronika Rosati. 

Śniegu już nigdy nie będzie - Zwiastun PL (Official Trailer) / Kino Helios Polska

Podwójna rola

– Ta rola trafiła mi się w czasie, gdy miałam w sobie dużo bólu. Gdy Małgosia zaproponowała mi udział w swoim filmie, nawet nie czytałam scenariusza, od razu się zgodziłam. Zapoznając się z moją postacią, pomyślałam, że mogę się z nią zidentyfikować. Wiedziałam też, że to będzie ukojenie dla moich emocji. Tak się stało. Myślę, że po to jesteśmy aktorami, by móc sobie poradzić z emocjami, z którymi inaczej nie dalibyśmy rady – dodała. 

– Spotkałyśmy się na festiwalu w Gdyni. Nie wspominała wtedy o filmie. Rozbawiałyśmy towarzystwo. Po miesiącu lub dwóch dostałam od Małgosi wiadomość, czy mogłabym wysłać jej zdjęcia bez makijażu. Potem zaproponowała spotkanie, podczas którego mnie badała, przyglądała się i słuchała. Finalnie, przyszła propozycja zagrania w filmie – wspominała aktorka.

Film "Śniegu już nigdy nie będzie" oglądać można w większości polskich kin. 

**

Tytuł audycji: Fajny film
Autor: Ryszard Jaźwiński
Gość: Weronika Rosati (aktorka)
Data emisji: 06.06.2021
Godzina emisji: 07.46

 

zch

Czytaj także

"Śniegu już nigdy nie będzie". Produkcja Małgorzaty Szumowskiej i Michała Englerta

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2021 17:12
"Śniegu już nigdy nie będzie", produkcja Małgorzaty Szumowskiej i Michała Englerta zagościła na ekranach kin nie tylko w Polsce, ale też w wielu krajach świata. Jak wyglądały kulisy powstawania filmu? Czego widzowie mogą się po nim spodziewać? W audycji "Trójkowo, filmowo" opowiadali o tym twórcy obrazu. 
rozwiń zwiń