Klasyka socjalistycznego science-fiction na DVD

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2010 12:00
Horror "Klątwa Doliny Węży" oraz ekranizacja powieści Stanisława Lema "Milcząca gwiazda" znalazły się w boksie "Pojechane w kosmos".
Audio

W boksie znalazły się też takie tytuły jak: "Sygnały MMXX", "Test Pilota Pirxa" oraz dodatkowo "Przyjaciel" i "Komputery".

 

"Milcząca gwiazda" w reż. Kurta Maetziga jest adaptacją powieści Stanisława Lema pt. "Astronauci". Aby dowiedzieć się jak Lem ocenił tę realizację, wystarczy posłuchać rozmowy Ryszarda Jaźwińskiego z Anną Rembowską z Wydawnictwa Telewizji Kino Polska.

W trójkowej audycji "Fajny film wczoraj widziałem" Anna Rembowska wyjaśniła, że wszystkie filmy, które znalazły się w boksie, uważane są za klasykę polskiego socjalistycznego science-fiction.

- Pierwszy film pochodzi z 1959 roku, ostatni z 1987. Jak na czasy w których powstawały, efekty specjalne są bardzo przyzwoite. Te filmy wygrywały wiele festiwali, a jeden z nich pokonał "Obcego" Ridleya Scotta - dodała Rembowska.

Box "Pojechane w kosmos" Wydawnictwa Telewizji Kino Polska trafi do sprzedaży 25 listopada 2010 r.

W sprzedaży jest już dostępny inny, równie cenny, box tego samego wydawnictwa. W serii "Arcydzieła Polskiego Kina" po raz pierwszy na DVD wydane zostały filmy Grzegorza Królikiewicza. Tworzą go filmy: "Na Wylot", "Wieczne pretensje", "Tańczący jastrząb" i "Zabicie ciotki" oraz dodatkowo etiuda fabularna "Każdemu to, czego mu wcale nie trzeba" oraz dokument inscenizowany "Idź".

Zdaniem Anny Rembowskiej  Królikewicz jest bardzo specyficznym reżyserem, którego twórczość trudno jest porównywać do jakiegokolwiek innego polskiego twórcy.

Aby wysłuchać całej rozmowy Ryszarda Jaźwińskiego z Anną Rembowską wystarczy kliknąć w ikonę dźwięku "Pojechane w kosmos" w boksie "Posłuchaj" w ramce po prawej stronie.

Audycji "Fajny film wczoraj widziałem" można słuchać od poniedziałku do czwartku o 10.30.

(mz)

Czytaj także

Tutaj zatrzymał się czas

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2010 15:45
Każdy chciałby żyć w mieście, gdzie ludzie się znają, tolerują swoje wady, spotykają się, żeby porozmawiać.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Reżyser przekraczający granice

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2010 20:53
Andrzej Fidyk miał być specjalistą od handlu zagranicznego, ale został jednym z najlepszych polskich reżyserów filmów dokumentalnych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jerzy Skolimowski kręci na własnym podwórku

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2010 12:01
Uznany twórca opowiadał w Trójce o Quentinie Tarantino i reżyserskiej codzienności na Mazurach.
rozwiń zwiń