Puenta w puencie goni puentę. "Czarna owca" Aleksandra Pietrzaka

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2021 10:55
– To, w jaki sposób opowiadam moje filmy, mówi dużo o mnie. Ja taki jestem. Lubię zaskakiwać, dawać dużo od siebie, czasem nadmiarowo – mówił w "Fajnym filmie" Aleksander Pietrzak, twórca komediodramatu "Czarna owca". Reżyser zdradził Ryszardowi Jaźwińskiemu także parę słów na temat swoich przyszłych projektów.
Czarna owca
Czarna owcaFoto: mat prasowe Fot_Jaroslaw_Sosinski

Typowa zgrana rodzina?

Artysta zarówno w treści, jak i w formie "Czarnej owcy" postawił sobie poprzeczkę bardzo wysoko – puenta goni puentę, a zabawne i dramatyczne sytuacje bywają mocno skumulowane. Wielu reżyserów, krocząc tak obraną ścieżką, poległoby, ale nie Aleksander Pietrzak. 

Posłuchaj
03:26 Trojka fajny film 2021_08_24-10-48-21.mp3 Aleksander Pietrzak o "Czarnej owcy" i najbliższych planach artystycznych (Fajny film/Trójka)

 

"Czarna owca" to historia Magdy i Arka (Magdalena Popławska i Arkadiusz Jakubik), tworzących zgrane małżeństwo z 25-letnim stażem, opiekujące się chorym dziadkiem. Mieszkają z synem Tomkiem, który jest w długoletnim związku ze swoją dziewczyną, Asią. Pozornie wszystko jest w porządku – typowa rodzina. A jednak… Magda, nauczycielka w katolickim liceum, ukrywa przed wszystkimi fakt, że woli kobiety, Arek od dłuższego czasu nie może znaleźć pracy, a Tomek – popularny youtuber, kieruje się głównie swoim interesem.

Ambaras zaczyna się, kiedy zmęczona życiem w ukryciu Magda postanawia iść za głosem serca, uruchamiając lawinę kolejnych zdarzeń. Asia zrywa z Tomkiem, dziadek znika, a Arek ma problem z posklejaniem rzeczywistości na nowo. Gdy w końcu tłumione od lat kryzysy, konflikty i pragnienia eksplodują, każdy zaczyna żyć na własny rachunek. A przynajmniej tak mu się wydaje… 

Jeszcze dużo do odkrycia

– To, w jaki sposób opowiadam moje filmy, mówi dużo o mnie. Ja taki jestem. Lubię zaskakiwać, dawać dużo od siebie, czasem nadmiarowo. Dawać puenty, a później puenty w puencie. Czuję się w tym dobrze i chcę się w tym rozwijać. Mam jeszcze bardzo dużo do odkrycia w tym temacie – wyznał Aleksander Pietrzak.

Twórca już pracuje nad kolejnymi projektami. Pierwszym z nich jest powstająca w koprodukcji z Finlandią, pełnometrażowa animacja o bożonarodzeniowej tematyce, a drugim składająca się z ośmiu odcinków antologia poświęcona randkowaniu w internecie. 

Komediodramat "Czarna owca" można oglądać w kinach od 13 sierpnia.

CZARNA OWCA - oficjalny zwiastun (official trailer)/NEXTFILMPL

***

Tytuł audycji: Fajny film
Autor: Ryszard Jaźwiński
Gość: Aleksander Pietrzak (reżyser, twórca filmu "Czarna owca")
Data emisji: 24.08.2021
Godzina emisji: 10.48

mat. promocyjne/kr

Czytaj także

"Żeby nie było śladów" Jana Pawła Matuszyńskiego zawalczy o Złotego Lwa

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2021 11:00
Film Jana Pawła Matuszyńskiego "Żeby nie było śladów" został nominowany do głównego konkursu Festiwalu Filmowego w Wenecji. Produkcja znalazła się na oficjalnej liście kandydatów, którzy w tym roku zawalczą o statuetkę Złotego Lwa. Co wyróżnienie oznacza dla producentów?
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Kino na granicy" startuje już w piątek!

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2021 10:00
Podróżując szlakiem wakacyjnych festiwali filmowych, w tym tygodniu warto udać się do Cieszyna. Już w piątek, 30 lipca, zarówno po polskiej, jak i czeskiej stronie, rozpocznie się w tym mieście kolejny, 23. Przegląd Filmowy "Kino na Granicy".
rozwiń zwiń

Czytaj także

W Gdańsku startuje Octopus Film Festival

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2021 10:55
Sierpień to miesiąc, w którym odbywa się najwięcej wakacyjnych festiwali filmowych. Jednym z nich jest gdański Octopus Film Festival, którego czwarta edycja właśnie się zaczyna. Co ciekawego przygotowali dla wielbicieli kina jego organizatorzy?
rozwiń zwiń