Twórczość kobiet na wielkim ekranie. Rozpoczyna się festiwal Her Docs

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2021 10:25
Her Docs to jedna z festiwalowych, jesiennych propozycji dla miłośników kina. Wydarzenie w całości poświęcone jest filmom dokumentalnym, zrealizowanym przez kobiety. Co przygotowano w ramach tegorocznej edycji? 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

– Tegoroczny Her Docs przybrał formułę hybrydową. – Stacjonarnie można spotkać nas w trzech kinach w Warszawie. Wydarzenia zaplanowane są do 28 października. Jeśli jednak ktoś woli uczestniczyć w festiwalu online, to do końca miesiąca publiczność z całej Polski może cieszyć się najlepszymi filmami dokumentalnymi dostępnymi na platformie internetowej – zaprosiła Katarzyna Korytowska, współorganizatorka festiwalu.

Posłuchaj
03:07 Fajny film 2021_10_21-10-16-41.mp3 Kino kobiet. Festiwal Her Docs (Fajny film/Trójka)

 

O kobietach i przez kobiety

– Naszym założeniem jest promowanie kina kobiet. Tematyka poruszana przez reżyserki jest jak najbardziej różnorodna. Każda osoba zainteresowana wydarzeniami ze świata znajdzie dla siebie coś ciekawego. Różnorodność podkreśla również szeroki dobór festiwalowych sekcji – powiedziała gość Ryszarda Jaźwińskiego.

W ramach Her Docs dostępnych będzie aż sto filmów. Festiwal rozpoczyna się 22 października. 

HER Docs Film Festival 2021 / HER Docs Film Festival

***

Tytuł audycji: Fajny film
Autor: Ryszard Jaźwiński
Gość: Katarzyna Korytowska (współorganizatorka festiwalu Her Docs)
Data emisji: 21.10.2021
Godzina emisji: 10.16

zch

Czytaj także

Dziesięć dni z dobrym kinem. W piątek rusza 37. Warszawski Festiwal Filmowy

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2021 10:55
99 filmów pełnometrażowych i 70 krótkometrażowych, w tym debiuty i uznani twórcy - m.in. najnowszy film Lecha Majewskiego i miniprzegląd twórczości Marka Koterskiego. To wszystko będzie można zobaczyć w ramach 37. Warszawskiego Festiwalu Filmowego w dniach 8-17 października.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kim jesteśmy? Pytania o człowieczeństwo w kinie

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2021 16:06
Akcja filmu "Dzień, w którym znalazłem w śmieciach dziewczynę" rozgrywa się w przyszłości, ale to nie na niej skupiają się twórcy. – Nie bawimy się tutaj w wizjonerów. Lubimy dawać nawias historiom, które wymyślamy. Nie lubimy ich umiejscawiać w czasie rzeczywistym, żeby móc manewrować alegoriami, które można ubrać w wyraźniejsze szaty – opowiada Michał Krzywicki, reżyser. 
rozwiń zwiń