Piotr Głowacki – pięściarz, radiowiec, diabeł

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2021 10:22
Piotr Głowacki w ostatnich miesiącach nie schodził z planu filmowego. Aktora zobaczymy w filmie "Magiczny kwiat paproci" Sebastiana Kwidzyńskiego i Marty Filipiak oraz w "Broad Peak" Leszka Dawida. Niedawno miał też okazję zagrać redaktora naczelnego jednej ze stacji radiowych.
Piotr Głowacki
Piotr GłowackiFoto: Rafał Masłow

Dostosować się do postaci

Z ekranów jeszcze nie zdążył zniknąć "Mistrz", w którym Piotr Głowacki zagrał więzionego w obozie KL Auschwitz pięściarza Tadeusz Pietrzykowskiego, a już niedługo możemy spodziewać się kolejnych produkcji z jego udziałem. W każdej wciela się w zupełnie inną postać.

Posłuchaj
03:24 Trojka Fajny film 2021_10_27-10-17-43.mp3 Aktor, który nie schodzi z planu. Piotr Głowacki w Trójce (Fajny Film/Trójka)

 

– Mam nadzieję, że za każdym razem udało mi się znaleźć specyficzny punkt widzenia mojej postaci, dostosować się do niej, ale też wytworzyć obraz, który będzie różnił się za każdym razem – powiedział aktor w rozmowie z Ryszardem Jaźwińskim. – Szczęśliwie mogę powiedzieć, że moi widzowie cieszą się za każdym razem, kiedy widzą film, w którym biorę udział, podchodzą do niego z olbrzymią nadzieją i nie zawodzą się. Liczę, że tak będzie również tym razem – dodał.

Mistrz - Zwiastun PL (Official Trailer)/Kino Helios Polska

Aktorskie przemiany

By zagrać w "Mistrzu", Piotr Głowacki drastycznie schudł. Jak się okazuje, zmian w wyglądzie możemy oczekiwać także w przypadku jego przyszłych wcieleń. Aktor zakończył pracę na planie filmu "Magiczny kwiat paproci" Sebastiana Kwidzyńskiego i Marty Filipiak, gdzie wcielił się w postać diabła. – Będzie więcej charakteryzacji, dodatków. Produkcja jest skierowana do młodego widza – zdradził w rozmowie z Ryszardem Jaźwińskim.


MISTRZ_FOT. ROBERT PAŁKA_4.jpg
"Mistrz" Macieja Barczewskiego. Historia Tadeusza Pietrzykowskiego

Po "Magicznym kwiecie paproci" i "Broad Peak" Leszka Dawida przyjdzie czas na premierę produkcji, dla której tłem będzie Gdańsk w 1990 roku. Jej reżyserem jest debiutujący Maciek Hydra. – To opowieść o trzech niezależnych rozgłośniach radiowych i o tym, jak walczą o słuchaczy. Gram tam człowieka, który przyjeżdża ze Szwecji i zakłada taką niezależną rozgłośnię. Z dużą ciekawością czekam na efekt – powiedział.

***

Tytuł audycji: Fajny film
Autor: Ryszard Jaźwiński
Gość: Piotr Głowacki (aktor filmowy i teatralny)
Data emisji: 27.10.2021
Godzina emisji: 10.17

kr

Czytaj także

Podsumowanie 46. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2021 11:00
Przez cały czas trwania gdyńskiego festiwalu Ryszard Jaźwiński relacjonował filmowe wydarzenia. Teraz przyszedł czas na podsumowanie. Kto otrzymał statuetkę "Złotych Lwów"? Które tytuły znalazły się wśród nagrodzonych? 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dziesięć dni z dobrym kinem. W piątek rusza 37. Warszawski Festiwal Filmowy

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2021 10:55
99 filmów pełnometrażowych i 70 krótkometrażowych, w tym debiuty i uznani twórcy - m.in. najnowszy film Lecha Majewskiego i miniprzegląd twórczości Marka Koterskiego. To wszystko będzie można zobaczyć w ramach 37. Warszawskiego Festiwalu Filmowego w dniach 8-17 października.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Twórczość kobiet na wielkim ekranie. Rozpoczyna się festiwal Her Docs

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2021 10:25
Her Docs to jedna z festiwalowych, jesiennych propozycji dla miłośników kina. Wydarzenie w całości poświęcone jest filmom dokumentalnym, zrealizowanym przez kobiety. Co przygotowano w ramach tegorocznej edycji? 
rozwiń zwiń