Nagroda imienia Zbyszka Cybulskiego przyznana!

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2021 10:22
Nagroda imienia Zbyszka Cybulskiego w tym roku została przyznana Magdalenie Koleśnik, odtwórczyni roli influencerki Sylwii Zając w filmie "Sweat" Magnusa Von Thorna. Na kilka godzin przed wręczeniem Nagrody Ryszard Jaźwiński rozmawiał z jednym z nominowanych Tomaszem Ziętkiem.
Nagroda im. Zbyszka Cybulskiego 2021
Nagroda im. Zbyszka Cybulskiego 2021Foto: mat. promocyjne

Bo we mnie jest seks_Kalina Jędrusik_M. Dębska (1).jpg
"Bo we mnie jest seks" – Maria Dębska gra i śpiewa Kalinę Jędrusik

Gratulacje z Tajlandii

Nagroda imienia Zbyszka Cybulskiego jest docenieniem potencjału młodych aktorów, którzy tworzą swoimi kreacjami historię polskiego kina. Tomasz Ziętek otrzymał nominację za rolę w filmie "Hiacynt" w reżyserii Piotra Domalewskiego. Aktor przyznaje, że to dla niego niespodzianka i duże wyróżnienie, podobnie jak popularność, jaką zdobył "Hiacynt".

– Nie miałem możliwości weryfikowania tego, ilu widzów obejrzało "Hiacynta". Wiem, że zostało to globalnie pozytywnie odebrane. Jestem przytłoczony tym, w jakim stopniu to rozprzestrzeniło się na kulę ziemską i z jakich miejsc na świecie dochodzą do mnie gratulacje – to np. Tajlandia i Brazylia. Nigdy bym nie pomyślał, że ten film może tam trafić – mówił Tomasz Ziętek. 


Posłuchaj
03:35 Trojka Fajny film 29 listopad 2021 10_15_02.mp3 Przed nami uroczystość wręczenia Nagrody imienia Zbyszka Cybulskiego. Rozmowa z nominowanym Tomaszem Ziętkiem (Fajny film/Trójka)

 

Solidna konkurencja

Oprócz Tomasza Ziętka wśród nominowanych do nagrody znaleźli się: Tomasz Włosok, który otrzymał nominację za rolę w filmie "Piosenki o miłości" w reżyserii Tomasza Habowskiego, Maria Dębska, z nominacją za rolę Kaliny Jędrusik w obrazie "Bo we mnie jest seks" Katarzyny Klimkiewicz oraz Piotr Trojan za rolę tytułową w "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy". Nagrodę otrzymała Magdalena Koleśnik za kreację influencerki Sylwii Zając w dramacie "Sweat" Magnusa von Horna,

– To solidna konkurencja. Niech o jakości tego gremium świadczy fakt, że trójka spośród tej piątki uczestniczyła w pracach przy filmie "Hiacynt" – ocenił młody aktor przed usłyszeniem werdyktu.

Aktorki i aktorzy nominowani do Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego - specjalnie dla Legalnej Kultury/Legalna Kultura

Nagroda z ponad 50-letnią tradycją

Nagrodę imienia Zbyszka Cybulskiego przyznano po raz pierwszy w 1969 roku. Pierwszym jej laureatem został Daniel Olbrychski. Wśród wyróżnionych są między innymi: Olgierd Łukaszewicz, Maja Komorowska, Krzysztof Majchrzak, Zbigniew Zamachowski czy Marcin Dorociński.

***

Tytuł audycji: Fajny film
Autor: Ryszard Jaźwiński
Gość: Tomasz Ziętek (aktor)
Data emisji: 29.11.2021
Godzina emisji: 10.15

IAR/kr

Czytaj także

"Sputnik nad Polską" – Dostojewski i Gagarin wśród bohaterów filmowego festiwalu

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2021 13:22
18 listopada w Warszawie wystartował 15. festiwal filmów rosyjskich "Sputnik nad Polską". Seanse w dwóch stołecznych kinach będą się odbywać do końca przyszłego tygodnia, natomiast część wirtualna festiwalu potrwa do 9 grudnia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

15. Azjatycki Festiwal Pięć Smaków przenosi się z kina do domu

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2021 10:22
Retrospektywa filmów Wong Kar Waia, tajwańskie kino sportowe i obrazy nominowane do azjatyckich nagród filmowych. Trwa 15. Azjatycki Festiwal Pięć Smaków – coroczny przegląd kinematografii z Azji Wschodniej i Południowo-Wschodniej. Środa 24 listopada będzie ostatnim dniem wydarzenia w formule stacjonarnej, a już od następnego dnia do 29 listopada w festiwalu będzie można uczestniczyć online. 
rozwiń zwiń