Kultowa produkcja, niepowtarzalne kreacje. "Matrix Zmartwychwstania"

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2021 10:35
Na ekrany kin wszedł jeden z najbardziej oczekiwanych filmów tego roku: "Matrix Zmartwychwstania". To niemała gratka dla fanów kultowej serii. Czego możemy spodziewać się po jej czwartej części? 
Kadr z filmu Matrix Zmartwychwstania
Kadr z filmu "Matrix Zmartwychwstania"Foto: mat. pras

– Pierwszy "Matrix" to rok 1999. Ten tytuł zrewolucjonizował postrzeganie filmowego gatunku. Mam wrażenie, że każdy z fanów zdążył już sobie odpowiedzieć na pytanie, czym tytułowy matrix w ogóle jest. Gdy pójdziemy do kina może okazać się, że nasze przeświadczenie zostanie odwrócone, a my postawieni przed nowymi wizjami. Tym bardziej że film tworzyła prawdziwa prekursorka, Lana Wachowski, która może nas naprawdę zaskoczyć. "Matrix" to jedna z najważniejszych grudniowych premier. Z pewnością przyciągnie wielu widzów – mówiła w Trójce Natalia Kaleta-Nguyen z jednej z polskich sieci kin.

Twórcy

Pierwszy Matrix tworzyli bracia Wachowscy. Czwartą część podpisała już jedynie Lana Wachowski. – Film tworzyła z ogromnym wsparciem. Widzowie z pewnością nie będą zawiedzeni. Tym bardziej że mnogość rozwiązań technologicznych może wnieść w obraz bardzo świeży powiew. Również pod tym względem zestawienie ze sobą pierwszej produkcji oraz najnowszej może być bardzo ciekawym doświadczeniem – usłyszeliśmy w audycji "Fajny film". 

Aktorzy 

– W głównych rolach niezmiennie te same nazwiska. Wydaje się, że w tak samo dobrej formie, jak przed laty. Ponownie zobaczymy aktorów, których zdecydowanie warto oglądać na wielkim, kinowym ekranie – podkreśliła gość Trójki. W główne role wcielili się Keanu Reeves, Carrie-Anne Moss i Jada Pinkett-Smith.

– Wszystkich fanów kultowej serii zapraszamy na minimaraton. Będzie można zobaczyć zarówno pierwszą część tej kultowej serii, jak i najnowszą, czwartą – zaprosiła.

Posłuchaj
03:23 PR3 2021_12_22-10-17-55.mp3 Czwarta część wielkiego hitu. "Matrix Zmartwychwstania" (Fajny film/Trójka)

 

"Matrix"

"Matrix" i zaprezentowana w nim fatalistyczna, cyberpunkowa wizja przyszłości przekroczyła swoją popularnością klasyczne produkcje science fiction. Wielu aktorów po latach przyznawało, że nie rozumiało zamysłu i scenariusza. Część z nich nie wierzyła też w autorską wizję braci Wachowskich. Produkcja szybko jednak okazała się hitem, a jej popularność potwierdzały liczne nagrody, w tym cztery Oscary. Z biegiem lat film urósł do rangi legendy, trafnie rozwijając społeczne obawy co do przyszłości, a może nawet i teraźniejszości. 

MATRIX ZMARTWYCHWSTANIA - Oficjalny zwiastun #1 PL / Warner Bros Polska

***

Tytuł audycji: Fajny film
Autor: Ryszard Jaźwiński
Gość: Natalia Kaleta-Nguyen (z jednej z polskich sieci kin)
Data emisji: 22.12.2021
Godzina emisji: 10.17

zch/kr

Czytaj także

Jolanta Brzeska i jej wstrząsająca historia na dużym ekranie. "Lokatorka" Michała Otłowskiego polską premierą tygodnia

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2021 17:00
Dekadę temu Jolanta Brzeska – aktywistka sprzeciwiająca się tzw. dzikiej prywatyzacji i współtwórczyni Warszawskiego Stowarzyszenia Lokatorów, została odnaleziona zamordowana w Lesie Kabackim w Warszawie. Nazwiska winnych jej śmierci nie są znane do dzisiaj. W piątek 3 grudnia swoją premierę miał film "Lokatorka", nawiązujący do tej głośnej na początku 2011 roku sprawy. W "Trójkowo, filmowo" opowiedzieli o nim reżyser Michał Otłowski oraz odtwórczynie głównych ról kobiecych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Złote Globy 2022 – ogłoszono nominowanych. "Belfast" Kennetha Branagha i "Psie pazury" Jane Campion faworytami

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2021 17:00
Już wiemy, które filmy i którzy twórcy staną do walki o Złote Globy 2022. Faworytami 79. rozdania nagród są dramat "Belfast" Kennetha Branagha i "Psie pazury" Jane Campion. Obie produkcje otrzymały po siedem nominacji. W kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny o statuetkę ubiegać się będą m.in. "Bohater" Asghara Farhadiego i "The Hand of God" Paolo Sorrentino.
rozwiń zwiń