X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Marcel Łoziński: Przyjemnie patrzeć, jak ludzie potrzebują dokumentu

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2011 13:40
Niedługo premiera nowego dokumentu Łozińskiego, jego wcześniejsze filmy są za darmo dostępne w internecie. - To niesłychanie pożyteczna akcja - ocenia reżyser.
Audio

W filmie "Tonia i jej dzieci" Marcel Łoziński po raz pierwszy pojawia się przed kamerą. Jest rozmówcą bohaterów swojego dokumentu, jego przyjaciół z dzieciństwa. Snuje ich dramatyczną i bardzo osobistą opowieść.

- To jest film o kosztach, jakie moja generacja płaci za wybory ideowe rodziców, w tym wypadku przedwojennych komunistów. To coś zupełnie innego - przedwojenny komunista i członek partii po wojnie - mówi Marcel Łoziński. - Opowiadam tragiczne losy matki, która od młodości poświęciła się idei komunizmu i równości. Spędziła trochę czasu w więzieniu w Łodzi przed wojną, potem w Palestynie, we Francji, a najgorszy okres to były lata 1949-1955, kiedy w Polsce była uwięziona jako amerykański szpieg.

W tym czasie jej dzieci: Werka i Marcel znalezły się przed drzwiami domu dziecka we Wrocławiu. Na pytanie kim są, Werka odpowiedziała: "My jesteśmy dziećmi komunistów". Usłyszeli wrzask : "Tylko żydokomunę nam tu przysyłają!".

Premiera światowa nowego filmu Marcela Łozińskiego "Tonia i jej dzieci" odbędzie się na festiwalu Planete Doc, 12 maja o 19.30 w stołecznej Kinotece.

- Pierwszy raz będę uczestniczył w tym festiwalu i cieszę się bardzo, bo tam jest fantastyczna, młoda publiczność. Przyjemnie patrzeć co się dzieje, jak ludzie tego dokumentu potrzebują. To nas wzmacnia.

Wcześniejsze filmy Marcela Łozińskiego (m.in. m.in. przedostatni film dokumentalisty "Poste Restante", który został nagrodzony przez Europejską Akademię Filmową) można obejrzeć na stronie docalliancefilms.com.

Po wejściu na stronę filmy od razu rzucają się w oczy. Do 2 maja można tam dokumenty Marcela Łozińskiego obejrzeć za darmo, a później pobrać za niewielką kwotę.

Doc Alliance to internetowa inicjatywa, która powstała dzięki wspólnym wysiłkom pięciu kluczowych Europejskich Festiwali Filmów Dokumentalnych: CPH:DOX Copenhagen, DOK Leipzig, IDFF Jihlava, Planete Doc Warszawa oraz VISIONS DU REEL Nyon.

- Bardzo się cieszę, że są tam moje dokumenty, ale z tego co wiem, tam będą filmy 200 reżyserów - mówi Marcel Łoziński - To jest fantastyczne, bo nie muszę czekać do godziny pierwszej w nocy, żeby w telewizji obejrzeć dobry film.

Posłuchaj rozmowy Ryszarda Jaźwińskiego z Marcelem Łozińskim, kliknij dźwięk "Marcel Łoziński o nowym filmie" po prawej stronie artykułu.

Audycji "Fajny film wczoraj widziałem" można słuchać od poniedziałku do czwartku o 10.30.

usc (na podst.mat.producenta)
Czytaj także

Twórcy filmów dokumentalnych apelują do władz TVP

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2011 17:37
Prezes TVP Bogusław Piwowar odpowiada: propozycje są do rozważenia, część z nich już realizujemy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polskie dokumenty z ostatnich stu lat w internecie

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2011 18:03
Trzy i pół tysiąca krótkich filmów Polskiej Kroniki Filmowej z lat 90. można obejrzeć na portalu www.kronikaRP.com.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Schronisko" - pisarz w imieniu bezdomnych

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2011 01:43
- Część bezdomnych mówi: "Chcę umrzeć", a część ma maksymalistyczne marzenia. (...) To powściągliwie pokazana diagnoza naszej cywilizacji - mówi Piotr Matywiecki o książce Romana Grena.
rozwiń zwiń