Magdalena Czerwińska: Mam szczęście do debiutantów

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2011 10:51
Aktorka Magdalena Czerwińska w filmie "Kret" swą grą aktorską nie pokazuje wszystkiego, pewne sprawy musiała ukryć.
Audio
Magdalena Czerwińska w filmie Kret
Magdalena Czerwińska w filmie "Kret"Foto: mat.pras.

Uroczysta gala wręczenia Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego już w poniedziałek. Tymczasem gościem Ryszarda Jaźwińskiego w radiowej Trójce była Magdalena Czerwińska, jedna z aktorek do niej nominowanych.

Jury wyróżniło ją za rolę w filmie "Kret" debiutanta Rafała Lewandowskiego. Jest to już kolejna nominacja dla Magdaleny Czerwińskiej. Poprzednio doceniono jej kreacje aktorskie w "Wojnie polsko-ruskiej" i - najbardziej cenioną przez nią samą - rolę w filmie "Pokój szybkich randek".

W obrazie "Kret" została obsadzona w roli nietypowej - kobiety, która musi się zmierzyć z dwoma mocnymi mężczyznami - w tych rolach Borys Szyc i Marian Dziędziel. - To było trudne zadanie, ale taka jest istota tego zawodu: aby dostawać trudne zadania i się z nimi mierzyć. Magdalena Czerwińska w audycji "Fajny film wczoraj widziałem"  zdradza, co była najtrudniejsze w tej roli.


Kolejnym filmem, w którym możemy zobaczyć Magdalenę Czerwińską jest debiut reżyserski Adriana Panka pod tajemniczym tytułem "Daas".

pj

Zobacz więcej na temat: Borys Szyc kreta

Czytaj także

3 panie i 2 panów - nominowani do nagrody Cybulskiego

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2011 09:34
Roma Gąsiorowska, Jakub Gierszał, Magdalena Czerwińska, Magdalena Popławska i Leszek Lichota mają szansę na nagrodę im. Zbyszka Cybulskiego
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lista nominowanych do nagrody Cybulskiego

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2011 17:52
Nagroda im. Zbyszka Cybulskiego przyznawana jest "młodym aktorom wyróżniającym się wybitną indywidualnością". To wyraz uznania dla ich filmowych kreacji z ostatniego sezonu.
rozwiń zwiń