Nie chcę, ale muszę ... zrobić ten film

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2011 15:52
- Polska wydała bohatera bardzo szczególnego, który odniósł prawdziwe zwycięstwo, a nie tylko zwycięstwo ducha. Uprzedzę pytanie o powody i powiem, że muszę zrobić ten film - mówił Andrzej Wajda na konferencji twórców "Wałęsy".
Audio
Reżyser Andrzej Wajda i odtwórcy głównych ról - Robert Więckiewicz i Agnieszka Grochowska
Reżyser Andrzej Wajda i odtwórcy głównych ról - Robert Więckiewicz i Agnieszka GrochowskaFoto: (fot. PAP/Tomasz Gzell)

Reżyser Andrzej Wajda przyznał, że to najtudniejszy film w ciągu 55 lat jego pracy w filmie.

Autorem scenariusza do "Wałęsy" jest Janusz Głowacki, który przyznaje, że w pierwszej chwili był zaskoczony propozycją. - Ponieważ jednak reżyser nie zamierzał budować pomnika ani kapliczki pomyślałem, że to może być ciekawe - mówił podczas konferencji, na której obecny był także dziennikarz Trójki Ryszard Jaźwiński.

Agnieszka Grochowska, odtwórczyni roli żony byłego prezydenta ma to szczęście, że z realizacją filmu zbiegła się data publikacji autobiografii Danuty Wałęsy. - Jestem po lekturze tej książki i pomogła mi ona szczególnie w jednym - wyzbyciu się całkowicie obawy przed zdjęciami i w "zaatakowaniu" tej postaci. Po prostu osoba, która napisała tę książkę jest kimś o tak niezwykłym harcie ducha, że aktorka, która ją zagra musi zapomnieć o strachu - podkreśliła.

Tytułową rolę zagra Robert Więckiewicz. Premiera filmu planowana jest na jesień przyszłego roku. Na konferencji prasowej w Wytwórni Filmów Fabularnych i Dokumentalnych w Warszawie, która odbyła się 24 listopada 2011 można było zobaczyć pierwsze zdjęcia.

Co twórcy filmu mówią o samym Lechu Wałęsie dowiesz się słuchając całej audycji "Fajny film, 14 grudnia 2011".

Audycji "Fajny film" można słuchać od poniedziałku do czwartku o godz. 10.30. Zapraszamy.

(asz)

Czytaj także

Dziś pierwszy klaps na planie filmu "Wałęsa"

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2011 06:34
Akcja zacznie się w latach 70-tych, a skończy się w roku 1989 sceną przemówienia Lecha Wałęsy w amerykańskim Kongresie, zaczynającego się od słów "My Naród".
rozwiń zwiń