X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Róża" wzięła Orły

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2012 11:47
Galę wręczenia nagród Orły 2012 można uznać za filmowe podsumowanie roku. Bezspornym jego zwycięzcą jest film Wojciecha Smarzowskiego "Róża".
Audio
Kadr z filmu Róża
Kadr z filmu "Róża"Foto: mat. promocyjne

Ryszard Jaźwiński w audycji "Fajny Film" podsumował nagrody przyznane podczas poniedziałkowej ceremonii. - Orły 2012 podzieliło miedzy siebie 5 tytułów.

Jedną statuetkę zdobył "Czarny Czwartek. Janek Wiśniewski padł" - doceniono muzykę Jan Lorenza. Dwiema uhonorowano "Młyn i krzyż" za scenografię i kostiumy oraz "Salę samobójców" za montaż, a także w kategorii odkrycie roku nagrodę otrzymał reżyser, Jan Komasa.

Zdobywca największej liczby - 10 nominacji - "W ciemności " Agnieszki Holland musiał zadowolić się 3 nagrodami. Za zdjęcia dla Jolanty Dylewskiej, główną rolę Roberta Więckiewicza i drugoplanową Kingi Preis.

Dwa specjalne Orły również wręczono podczas poniedziałkowej uroczystości: za osiągniecia życia Orła otrzymał Janusz Majewski, a najlepszym filmem europejskim, który miał premierę w zeszłym roku w naszym kraju, uznano "Jak zostać królem".

Zwyciężyła "Róża" Wojtka Smarzowskiego, która zdobyła 6 Orłów i nagrodę publiczności. Doceniono dźwięk, główną rolę Agaty Kuleszy, drugoplanową Jacka Braciaka oraz scenariusz autorstwa Michała Szczerbica.

Najlepszy reżyser, Wojtek Smarzowski w rozmowie z Ryszardem Jaźwińskim, przyznaje że jego życie się chyba specjalnie nie zmieni po tych Orłach. Uważa, że zrobił uczciwy film. - Najbardziej cieszę sie z nagrody za scenariusz dla Michała Szczerbica - bo bez niego by tego filmu nie było - podsumowuje.

Trwają już zdjęcia do kolejnego filmu Wojtka Smarzowskiego "Siedem dni", w jednej z ról zobaczymy grającego już w "Róży" Jacka Braciaka - posłuchaj audycji "Fajny film" - 20 marca 2012.

Czytaj także

Orły 2012: zobacz listę nominowanych

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2012 15:02
Najwięcej nominacji zdobyły filmy: "W ciemności" - 10, "Róża" - 9 oraz "Sala samobójców" - 8.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Róża" triumfuje !

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2012 21:29
Poznaliśmy laureatów Polskich Nagród Filmowych Orły 2012. Podczas gali w Teatrze Narodowym w Warszawie ogłoszono ich nazwiska - film Wojciecha Smarzowskiego zebrał nagrody w najważniejszych kategoriach.
rozwiń zwiń