"Bez wstydu", czyli kazirodcza miłość i pokoleniowa sztafeta

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2012 13:05
Na gdyńskim festiwalu Filip Marczewski pokazał swój debiutancki pełnometrażowy film fabularny. W Trójce przyznał, że nie bez stresu prezentował go ojcu Wojciechowi, znanemu jako twórca "Ucieczki z kina Wolność" czy "Weisera".
Audio
Kadr z filmu Bez wstydu
Kadr z filmu "Bez wstydu"Foto: mat.prom.

- Oczywiście uważam, że mój ojciec jest wspaniałym reżyserem. Był jedną z pierwszych dziesięciu osób, którym pokazaliśmy skończony film - opowiada Filip Marczewski. Ojciec film odebrał dobrze, podobnie jak publiczność w Gdyni.
"Bez wstydu" to historia kazirodczej miłości siostry i brata. - Już w szkole filmowej zrobiłem krótkometrażowy "Melodramat", który dotykał tego tematu. Dostałem nawet nominację do studenckiego Oscara. Na jednym z festiwali czeski reżyser Jan Sverak zapytał wprost, czy mam pomysł na debiut; gdybym nie miał, to należałoby rozwinąć ten temat - mówi gość Ryszarda Jaźwińskiego.

Główne role w filmie grają Agnieszka Grochowska i Mateusz Kościukiewicz. Kinową premierę "Bez wstydu" zaplanowano na 3 sierpnia. Jak powstawał scenariusz i jak wyglądały castingi, dowiesz się, słuchając całej audycji "Fajny film – 9 maja 2012” .
Gdynia Film Festival potrwa do soboty. Zapraszamy do słuchania Trójkowych relacji Ryszarda Jaźwińskiego z Gdyni :
- w piątek w "Zapraszamy do Trójki - popołudnie" (godz. 18.35),
- w niedzielę w "Trójkowo, filmowo" (godz. 14.00).
Audycji "Fajny film" słuchajcie od poniedziałku do czwartku o godz. 10.30.

(ed)

Zobacz więcej na temat: Agnieszka Grochowska Gdynia

Czytaj także

Hiphopowe otwarcie 37. Gdynia Film Festival

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2012 16:05
"Jesteś Bogiem" Leszka Dawida otworzyło w poniedziałek gdyński festiwal. To oczekiwany od blisko dekady film o legendarnej grupie Paktofonika, która na zawsze zmieniła oblicze polskiego hip-hopu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kazirodztwo to też miłość

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2012 11:15
Rozpoczął się 37. Gdynia Film Festival. O Złotego Lwa walczy między innymi film Filipa Marczewskiego "Bez wstydu”. Film opowiadający historię miłosnej relacji pomiędzy bratem a siostrą.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Jesteś Bogiem" przemawia do wszystkich

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2012 11:40
- Chciałem, żeby to był film uniwersalny, żeby zadowolił fanów Paktofoniki i tych, którzy z rapem oraz hip hopem nie mają nic wspólnego - mówił Leszek Dawid o swoim filmie, który w poniedziałek otworzył 37. Gdynia Film Festival.
rozwiń zwiń