"Paparazzi" na Planete + Doc Festival

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2012 11:35
- Mamy najsłynniejszego polskiego paparazzi, Przemysława Stoppę, bohatera filmu Piotra Bernasia. Na Planete chcielibyśmy podyskutować na czym polega magia "czarnego charakteru” - mówi Joanna Skalska ze Szkoły Wajdy.
Audio
Kadr z filmu Paparazzi
Kadr z filmu "Paparazzi"Foto: materiały promocyjne

W panelu dyskusyjnym po pokazie filmu "Paparazzi" wezmą udział reżyser filmu z bohaterem oraz prof. Wiesław Godzic, medioznawca. Dyskusja już w piątek o godzinie 19.00 w warszawskiej Kinotece.

- W tym roku mamy kolejną odsłonę naszego 10-lecia, które trwa od jakiegoś czasu. Dla Planete przygotowaliśmy wybór naszych najlepszych tytułów krótkometrażowych z zeszłego roku, będzie można zobaczyć filmy nominowane do europejskich nagród filmowych: "Paparazzi" Piotra Bernasia, wyróżniony na ostatnim festiwalu Visions du Reél  film "3 dni wolności" Łukasza Borowskiego i "Decrescendo" Marty Minorowicz - wylicza Joanna Skalska ze Szkoły Wajdy.
Gość Ryszarda Jaźwińskiego przypomina, że na Planete+ Doc Festival premierę będzie miał dokument Grzegorza Brzozowskiego "Dzisiaj w Warszawie, jutro gdzieś w świecie" określany mianem jednego z najpiękniejszych filmów o miłości.

Z kolei ci, którzy nie mogą bezpośrednio uczestniczyć w festiwalowych wydarzeniach, mogą poprawić sobie humor, bowiem na rynku ukazał się właśnie box z wyborem 9 najlepszych dokumentów polskich ostatnich lat - "Oblicza polskiego filmu dokumentalnego", gdzie znaleźć można m.in. "Paparazzi" Piotra Bernasia, "Argentyńską lekcję” Wojciecha Staronia czy "Koniec Rosji" Michała Marczaka – laureata ubiegłorocznych Talentów Trójki, jurora tegorocznej edycji konkursu.
Więcej informacji o festiwalu i szczegółowy plan projekcji m.in. dokumentu "Paparazzi" na stronie planetedocff.pl.
Audycji "Fajny film" słuchajcie od poniedziałku do czwartku o godz. 10.30.
(ed)

Zobacz więcej na temat: Rosja Warszawa

Czytaj także

"Paparazzi" - film o podglądaniu podglądacza

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2011 11:30
Film "Paparazzi" przedstawia kulisy pracy fotografów robiących zdjęcia sławnym ludziom, jednak autorom tego obrazu zależało przede wszystkim na pokazaniu duszy człowieka, który ma dylematy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Planete+ Doc Festival - dokument siłą zwykłych ludzi

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2012 20:34
To filmy z najdalszych i często najtrudniejszych miejsc na świecie. Trudno wybrać wątek przewodni z ogromnego programu festiwalu, ale sporo jest dokumentów o przemianach społecznych, o Arabskiej Wiośnie Ludów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Miliard szczęśliwych ludzi" na Planete+ Doc Festival

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2012 12:10
- Bayer Full w Chinach to pretekst do paru innych opowieści z silnym kontekstem kulturowym w tle. Podglądamy polską prowincję, która wciąż disco polo żyje, a mamy też okazję zerknąć na chińską kulturę - mówi reżyser Maciej Bochniak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polscy dokumentaliści: w tych filmach jest, jak jest

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2012 16:55
- Ludzie są zmęczeni fikcją. Dokument spełnia chyba tę potrzebę nawiązania kontaktu z prawdziwym życiem, z jakąś realnością - mówią reżyserzy i odbiorcy filmów dokumentalnych. W Dwójce spotkaliśmy się z nimi w związku z festiwalem Planete+ Doc.
rozwiń zwiń