"Heniek" - intryga i czarny humor

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2012 13:18
- Pierwszą nagrodą dla filmu była Nagroda Publiczności na Off Plus Camera 2011. To był taki wyznacznik, że ten film jest dla ludzi - mówi Grzegorz Madej, współtwórca niezależnego filmu "Heniek". Trójka zaprasza do kin".
Audio
Kadr z filmu Heniek
Kadr z filmu "Heniek" Foto: źr. facebook.com/pages/Heniek

"Heniek" już od roku święci triumfy na polskich festiwalach, ale dla szerokiej publiczności dostępny będzie dopiero 1 czerwca. Najlepszy Film Pełnometrażowy i Ekranowe Odkrycie Roku na 30. Festiwalu Młodzi i Film w Koszalinie, Nagroda Publiczności na Off Plus Camera to tylko niektóre z laurów, jakie film otrzymał. - Nie mieliśmy takiego napięcia, że natychmiast po sukcesie "Heniek" ma wejść do kin. Oczywiście marzyliśmy o tym, ale braliśmy pod uwagę, że może się w ogóle nie pokazać w szerszej dystrybucji - mówila w Trójce Eliza Kowalewska z niezależnego duetu EarlGrey, który tworzy wraz z Grzegorzem Madejem .

/

Razem napisali scenariusz oparty na prawdziwych wydarzeniach, wyreżyserowali i współprodukowali film, który okrzyknięto "najinteligentniejszą polską czarną komedią".
Maciek, Beata, Jacek i Heniek pracują jako dealerzy w salonie samochodowym. Od wielu lat tworzą zgrany zespół, odnieśli razem niejeden sukces. Pewnego dnia niespodziewanie w miejscu ich pracy zjawia się policjant... - Najważniejsza jest intryga i czarny humor. Mnóstwo jest zawiłości w działaniu bohaterów i obserwujemy do czego one prowadzą - zdradza Eliza Kowalewska.

Z jakimi problemami borykają się w Polsce twórcy niezależni? Dlaczego do obsady celowo wybrano aktorów nieznanych z telewizyjnych seriali? Dowiesz się słuchając całej audycji "Fajny film - 22 maja 2012" .

Trójka objęła film swoim patronatem!

Czytaj także

Tę historię każdy musi przetrawić sam

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2012 18:42
- Nie lubię, gdy w kinie na siłę próbuje się coś widzom wyjaśnić. Pozwólmy, by każdy sam dokończył sobie historię opowiedzianą w "Róży" - mówił w Trójce Marcin Dorociński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ryszard Jaźwiński laureatem Tarnowskiej Weny

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2012 16:05
- "Weny" to specyficzna nagroda, którą honorujemy dziennikarzy, którzy przyczynili się do wzrostu przestiżu i rozpoznawalności naszego miasta - mówi Prezydenta Tarnowa Ryszard Ścigała.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Heniek"

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2012 15:36
Film w reżyserii Grzegorza Madeja i Elizy Kowalewskiej to najinteligentniejsza polska czarna komedia ostatnich lat. "Heniek" trafi do kin 1 czerwca.
rozwiń zwiń