Filmowy Talent Trójki: przyzwyczajam się do odbierania nagród

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2012 12:00
- Prywatnie nie lubię obnosić się z sukcesami i źle czuję się, gdy wszystkie oczy są zwrócone na mnie - mówił w audycji "Fajny film" Piotr Złotorowicz.
Audio

- Półtora roku temu, gdy odbierałem pierwszą nagrodę za "Smolarzy" w Petersburgu, dosłownie nie mogłem wydusić z siebie słowa - powiedział Ryszardowi Jaźwińskiemu zdobywca tegorocznego Talentu Trójki w kategorii Film. Wczorajsze wystąpienie Piotra Złotorowicza na radiowej gali przekonuje, że młody reżyser osiągnął jednak w tej dziedzinie pewną wprawę. Nie powinno to dziwić, wziąwszy pod uwagę liczbę nagród i wyróżnień, które przez ostatnie dwa lata otrzymał jego dokument "Smolarze", opowiadający o ludziach wypalających węgiel drzewny w Bieszczadach - "magicznej" krainie dzieciństwa Złotorowicza.

Młody reżyser nie spoczywa jednak na laurach. Już teraz można obejrzeć jego dwa kolejne krótkie obrazy: jedną fabułę i jeden dokument. Jednocześnie w łódzkiej Filmówce powstaje dyplomowa praca Złotorowicza, a w Szkole Wajdy rozpoczynają się prace nad jego pierwszym pełnometrażowym filmem fabularnym, dotykającym kwestii handlu żywym towarem. 

Więcej o planach reżysera w nagraniu audycji "Fajny film".

Czytaj także

Szumowska pomaga młodym wrażliwcom

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2012 10:00
- Pada w tym dokumencie zaledwie kilka słów. Kamera z ogromną czułością obserwuje prostych i w sumie wydawałoby się całkowicie nieciekawych ludzi, tworząc bardzo prawdziwy portret - mówiła reżyserka o filmie finalisty Talentów Trójki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Znamy laureatów Talentów Trójki. Krystyna Janda z Diamentem Trójki!

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2012 20:00
W kategorii Film zwyciężył Piotr Złotorowicz, w kategorii Teatr Ewelina Marciniak, a w kategorii Sztuki Wizualne Stefan Kornacki. Po raz pierwszy wręczyliśmy nagrodę specjalną - Diament Trójki. Otrzymała go Krystyna Janda!
rozwiń zwiń