X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Letnia Akademia Filmowa startuje jutro!

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2012 09:00
- Na czoło afisza wysuwają się retrospektywy Siergieja Łoźnicy oraz braci Tavianich, o których zrobiło się głośno po filmie "Cezar musi umrzeć" - zaprasza Piotr Kotowski, rektor LAF w Zwierzyńcu.
Audio
  • Do Zwierzyńca zaprasza i o programie opowiada Piotr Kotowski, rektor LAF
Olga Shuvalova i Viktor Nemets. Kadr z filmu Szczęście ty moje reż. Siergiej Łoźnica
Olga Shuvalova i Viktor Nemets. Kadr z filmu "Szczęście ty moje" reż. Siergiej Łoźnica Foto: fot. mat. prasowe

Podczas 13. edycji imprezy, która odbędzie się w dniach 3-12 sierpnia pod patronatem Trójki, będzie okazja do wielu spotkań z kinem i jego twórcami. I choć Paolo oraz Vittorio Taviani mają inne plany, na Letnią Akademię Filmową w Zwierzyńcu obiecali przysłać swojego ulubionego operatora, Franco Di Giacomo.
- Na szczególną uwagę zasługują jeszcze dwie retrospektywy. Jedna poświęcona jest działalności Marguerite Duras, pisarki i scenarzystki, która sprawdziła się też w roli reżysera. Druga dotyczy Siergieja Łoźnicy - opowiada Piotr Kotowski.

Gość Ryszarda Jaźwińskiego zaznacza, że obrazy tego ukraińskiego reżysera zdobywają nagrody na wszystkich najważniejszych festiwalach filmów dokumentalnych. - Chcemy się skupić na jego dokumentach głośnych w świecie, a mniej znanych w Polsce - podkreśla rektor Letniej Akademii Filmowej w Zwierzyńcu.
Tradycyjnie już LAF zawiera także sekcję poświęconą najciekawszym pozycjom rodzimej kinematografii ostatniego sezonu. - Tu spodziewany jest największy wysyp gości, którzy będą towarzyszyć pokazom filmów - zapowiada gość Trójki.

Zapraszamy do słuchania relacji Ryszarda Jaźwińskiego, który będzie śledził wydarzenia w Zwierzyńcu od niedzieli 5 sierpnia.

A jaką niespodziankę przygotowali organizatorzy dla odwiedzających Zwierzyniec, dowiesz się słuchając całego nagrania.

Audycja "Fajny film" na antenie Trójki od poniedziałku do czwartku o godz. 10.30. Zapraszamy.

(ed)

Zobacz więcej na temat: letnia akademia filmowa POLSKA

Czytaj także

"Miłość" Hanekego: wielkie i paradoksalnie pocieszające kino

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2012 07:00
- Wielu miało żal do tego reżysera za to, że lubi skrajności, że lubi nas irytować i straszyć. Tym razem zupełnie zmienił ton i opowiedział historię, która, prędzej czy później, będzie dotyczyła każdego z nas - mówi Paweł Felis, krytyk filmowy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Studio Irzykowskiego to był prawdziwy zespół

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2012 14:33
- Tam się chciało spędzać czas. Paradoksalnie konfrontacja z innymi osobowościami sprawiała, że czuliśmy się wolni wewnętrznie. Powstało sporo filmów, które wnoszą coś oryginalnego do języka filmowego - mówiła Magdalena Łazarkiewicz o Studiu im. Karola Irzykowskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wygrał, bo dotyka naszych osobistych relacji". Nowe Horyzonty za nami

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2012 13:40
- Zobaczymy w kinach wszystkie nagrodzone w głównych konkursach filmy - zapowiada Roman Gutek, dyrektor festiwalu Nowe Horyzonty. Werdykt może w kilku przypadkach być zaskoczeniem. Ogólnopolskie premiery na jesieni.
rozwiń zwiń