Zwierzyniec zachwyca nie tylko filmami

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2012 14:09
- Ci, którzy zdążyli zaliczyć Lubuskie Lato Filmowe, czy Nowe Horyzonty we Wrocławiu, Dwa Brzegi w Kazimierzu, wiedzą, że na koniec warto zjechać do Zwierzyńca, by ten filmowy letni szlak zakończyć na Roztoczu - mówi Piotr Kotowski, rektor 13. LAF.
Audio
Kadr z filmu Ambasador
Kadr z filmu "Ambasador"Foto: fot. mat. prasowe

Letnia Akademia Filmowa w Zwierzyńcu trwa - pod patronatem Trójki - od piątku, katalog 13. edycji liczy ponad 300 stron, jest ciekawy i różnorodny. Chętnych do edukacji filmowej w zwierzynieckiej formule nie brakuje. Akademia to nie tylko filmy, ale także prelekcje i spotkania z gośćmi. - Nie jesteśmy specjalnie przesądni i postanowiliśmy nie dać się terroryzować jakimkolwiek zabobonom, wliczając w to trzynastkę - podkreśla Piotr Kotowski, rektor LAF.

Posłuchaj, co szczególnie z programu filmowego poleca gość Trójki >>>

I zapraszamy do słuchania relacji Ryszarda Jaźwińskiego, który śledzi wydarzenia w Zwierzyńcu:
- 8, 9 i 13 sierpnia "Fajny film"
- 10 sierpnia "Zapraszamy do Trójki - popołudnie"
- 12 sierpnia "Trójkowo, filmowo"


A przy okazji pokazów, koncertów, spektakli, wykładów i spotkań dyskusyjnych zachęcamy do korzystania z atrakcji samego miasta.

W tym roku do miejsc związanych z Akademią powrócił w tym roku stary, historyczny browar . - To bardzo magiczne miejsce, które ma klimat, stanowi bardzo ciekawą architektonicznie oprawę na nocnych pokazach - opowiada gość Ryszarda Jaźwińskiego. To nie koniec atrakcji, na odwiedzających LAF czeka bowiem także Zwierzyńczyk - zespół parkowo-wodny .

- Trzeba było bardzo dużego nakładu pracy, by odtworzyć ten projekt sprzed 400 lat, to się szczęśliwie burmistrzowi i samorządowi Zwierzyńca, dzięki pomocy środków unijnych, udało i może cieszyć teraz oczy wszystkich, którzy pojawiają się na Akademii - mówi Piotr Kotowski.

Pełen program 13. LAF można znaleźć TU >>>

Czytaj także

Letnia Akademia Filmowa startuje jutro!

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2012 09:00
- Na czoło afisza wysuwają się retrospektywy Siergieja Łoźnicy oraz braci Tavianich, o których zrobiło się głośno po filmie "Cezar musi umrzeć" - zaprasza Piotr Kotowski, rektor LAF w Zwierzyńcu.
rozwiń zwiń