X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Marian Dziędziel: ci ludzie kochają kino!

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2012 12:57
- Publiczność w Zwierzyńcu jest wspaniała. Na pokazie "Piątej pory roku" był nadkomplet widzów. Projekcja zakończyła się naprawdę dużymi brawami, było fantastycznie - opowiada Marian Dziędziel. Aktor pierwszy raz odwiedził Letnią Akademię Filmową.
Audio
Marian Dziędziel w filmie Supermarket Macieja Żaka
Marian Dziędziel w filmie "Supermarket" Macieja ŻakaFoto: Fot. materiały promocyjne

Zwierzyniecka publiczność entuzjastycznie powitała Mariana Dziędziela na 13. edycji LAF. Podobnie przyjęła najnowszy film z jego udziałem. "Piąta pora roku" Jerzego Domaradzkiego właśnie w Zwierzyńcu miała pokaz przedpremierowy. Film w kinach pojawi się we wrześniu.
Zdaniem Ryszarda Jaźwińskiego "Piąta pora roku” wypełnia lukę w polskim kinie, a film można określić mianem "komedii romantycznej dla seniorów". - Od tej komedii romantycznej troszeczkę byśmy mogli uciec, ale nie trzeba się tego wstydzić, jeżeli nawet tak to jest odebrane. W czasie realizacji filmu cały czas myślałem, by młodzież zainteresować tym problemem, jak istotne jest uczucie, zanim cokolwiek między parą nastąpi - opowiada Marian Dziędziel, który na ekranie występuje w duecie z Ewą Wiśniewską.

Marian
Marian Dziędziel w filmie "Piąta pora roku"

Bohaterowie "Piątej pory roku" są z zupełnie różnych światów. - Emerytowany górnik, muzykant, gołębiarz, kobieciarz. Natomiast wdówka zakochana ogromnie, straciła męża, chce go uszanować, spełnić jego marzenia, a równocześnie nie widzi sensu życia na tym świecie. Wspólna podróż wiele zmienia w ich myśleniu o świecie, o sobie, o miłości - przekonuje gość Ryszarda Jaźwińskiego.

Pełen program 13. LAF można znaleźć TU >>>
W Zwierzyńcu prezentowany jest jeszcze jeden film z udziałem Mariana Dziędziela - to także pokaz przedpremierowy - "Supermarket" Macieja Żaka. Film z gatunku thrillera psychologicznego. - Trudna, bardzo trudna postać. Gram od początku do końca złego, okrutnego faceta, ale starałem się go bronić, mimo wszystko - opowiada aktor. Oficjalna premiera kinowa "Supermarketu" zaplanowana jest na styczeń przyszłego roku.

Zapraszamy do słuchania relacji Ryszarda Jaźwińskiego, który śledzi wydarzenia w Zwierzyńcu:
- 8-9 sierpnia "Fajny film" (godz. 10.30)
- 10 sierpnia "Zapraszamy do Trójki - popołudnie" (ok. godz. 18.35)
- 12 sierpnia "Trójkowo, filmowo" (godz. 14.00-15.00)
We wrześniu uroczystą premierę w Paryżu będzie miał inny głośny film z udziałem Mariana Dziędziela - "Kret". Więcej szczegółów na ten temat znajdą Państwo słuchając całego "Fajnego filmu – 8 sierpnia 2012".

(ed)

Czytaj także

Letnia Akademia Filmowa startuje jutro!

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2012 09:00
- Na czoło afisza wysuwają się retrospektywy Siergieja Łoźnicy oraz braci Tavianich, o których zrobiło się głośno po filmie "Cezar musi umrzeć" - zaprasza Piotr Kotowski, rektor LAF w Zwierzyńcu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zwierzyniec zachwyca nie tylko filmami

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2012 14:09
- Ci, którzy zdążyli zaliczyć Lubuskie Lato Filmowe, czy Nowe Horyzonty we Wrocławiu, Dwa Brzegi w Kazimierzu, wiedzą, że na koniec warto zjechać do Zwierzyńca, by ten filmowy letni szlak zakończyć na Roztoczu - mówi Piotr Kotowski, rektor 13. LAF.
rozwiń zwiń