X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Włoska kinematografia jeszcze żyje!

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2012 13:53
- 13. edycja Zwierzyńca, która miała się okazać dla wielu pechowa, na pewno nie była pechowa dla kina włoskiego, które od czterech lat jest tu mocno reprezentowane - mówi Diana Dąbrowska, filmoznawczyni, rodzinnie związana z Włochami.
Audio
Fragment plakatu filmu Mozzarella Stories
Fragment plakatu filmu "Mozzarella Stories"Foto: Fot. materiały promocyjne

Diana Dąbrowska przekonuje, że kino włoskie w Zwierzyńcu już się zadomowiło, a reprezentują je nie tylko starsi twórcy, mistrzowie, ale też młodzi filmowcy. - Chcielibyśmy dostrzec potencjał młodych twórców, by wskazać, że włoska kinematografia nie skończyła się na starych mistrzach, jest obecna na różnych festiwalach, zdobywa nagrody i może znaleźć miejsce w polskiej dystrybucji - opowiada gość Ryszarda Jaźwińskiego.

Diana Dąbrowska wyjaśnia, że włoscy twórcy w Zwierzyńcu poczuli się prawie jak w domu. - Klimat Zwierzyńca, gościnność to ma w sobie czar południa, tego słońca i odnaleźli się tu wszyscy z włoskich gości - podkreśla filmoznawczyni. Edoardo De Angelis reżyser filmu "Mozzarella Stories" był bardzo zadowolony z premiery filmu w Zwierzyńcu.

Pełen program 13. LAF można znaleźć TU >>>

W tym roku w ramach kontynuacji ścieżki starszych mistrzów na LAF obecne były filmy braci Tavianich. - Plany na następną edycję są, mistrzów i młodych twórców jest jeszcze sporo. Uważam, że znajdzie się 10 debiutów rocznie, które są warte pokazania, które zapisują się w wielkiej tradycji kinematografii włoskiej i europejskiej - mówi Diana Dąbrowska.
Zapraszamy do słuchania relacji Ryszarda Jaźwińskiego, który śledzi wydarzenia w Zwierzyńcu:
- 10 sierpnia "Zapraszamy do Trójki - popołudnie" (ok. godz. 18.35)
- 12 sierpnia "Trójkowo, filmowo" (godz. 14.00-15.00)
Jak publiczność LAF przyjmuje włoskie kino, dowiedzą się Państwo słuchając całego "Fajnego filmu - 9 sierpnia 2012".

Zobacz więcej na temat: Włochy

Czytaj także

Zwierzyniec zachwyca nie tylko filmami

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2012 14:09
- Ci, którzy zdążyli zaliczyć Lubuskie Lato Filmowe, czy Nowe Horyzonty we Wrocławiu, Dwa Brzegi w Kazimierzu, wiedzą, że na koniec warto zjechać do Zwierzyńca, by ten filmowy letni szlak zakończyć na Roztoczu - mówi Piotr Kotowski, rektor 13. LAF.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marian Dziędziel: ci ludzie kochają kino!

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2012 12:57
- Publiczność w Zwierzyńcu jest wspaniała. Na pokazie "Piątej pory roku" był nadkomplet widzów. Projekcja zakończyła się naprawdę dużymi brawami, było fantastycznie - opowiada Marian Dziędziel. Aktor pierwszy raz odwiedził Letnią Akademię Filmową.
rozwiń zwiń