X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ucieczki w środku miasta

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2012 17:12
- Z dzieciństwa pamiętam postać mężczyzny, o którym na podwórku wszyscy mówili, że "kiedyś siedział". Było to tak intrygujące, że ten temat wplotłam w mój fabularny debiut - opowiada w Trójce reżyserka Agnieszka Gomułka.
Audio
Odtwórca roli Witka - Jarosław Wierzbicki. Kadr z filmu Lato w mieście, reż. Agnieszka Gomułka
Odtwórca roli Witka - Jarosław Wierzbicki. Kadr z filmu "Lato w mieście", reż. Agnieszka GomułkaFoto: fot. mat. promocyjne

Podczas zakończonej w minioną niedzielę 13. Letniej Akademii Filmowej w Zwierzyńcu odbył się premierowy pokaz "Lata w mieście" w ramach sekcji "W polskim obiektywie".

- Film jest bardzo miejski, przeplatają się w nim trzy historie, do których pomysły czerpałam z własnego dzieciństwa, ale też z życia innych ludzi. Choć debiutuję w reżyserii filmu fabularnego, to przez długi czas robiłam dokumenty i reportaże, przy których poznałam wiele ludzkich historii - mówi Agnieszka Gomułka w Trójce.

Na warszawskim osiedlu pojawia się kamper, w którym mieszka tajemniczy mężczyzna. Wśród mieszkańców rozchodzi się wieść, że wyszedł niedawno z więzienia, ale nikt nie wie dokładnie, co zrobił. Jego przybycie dużo zmienia w życiu młodej kobiety, która przeżywa poważny kryzys w małżeństwie oraz w życiu pewnej nastolatki, która nie może porozumieć się z matką. Kto i przed czym ucieka?

Witek okazuje się ważną osobą w życiu każdej z nich, one obdarowują go przyjaźnią i wiarą, że może jeszcze nie wszystko stracone.

- Film ma wiele z dokumentu, a jego autentyczność podnoszą zdjęcia z miejsc, gdzie dzieje się akcja - dodaje reżyserka i autorka scenariusza.

Oficjalną premierę filmu wyznaczono na 21 września. Więcej dowiesz się słuchając całej rozmowy Ryszarda Jaźwińskiego z Agnieszką Gomułką.

Czytaj także

Zwierzyniec zachwyca nie tylko filmami

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2012 14:09
- Ci, którzy zdążyli zaliczyć Lubuskie Lato Filmowe, czy Nowe Horyzonty we Wrocławiu, Dwa Brzegi w Kazimierzu, wiedzą, że na koniec warto zjechać do Zwierzyńca, by ten filmowy letni szlak zakończyć na Roztoczu - mówi Piotr Kotowski, rektor 13. LAF.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marian Dziędziel: ci ludzie kochają kino!

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2012 12:57
- Publiczność w Zwierzyńcu jest wspaniała. Na pokazie "Piątej pory roku" był nadkomplet widzów. Projekcja zakończyła się naprawdę dużymi brawami, było fantastycznie - opowiada Marian Dziędziel. Aktor pierwszy raz odwiedził Letnią Akademię Filmową.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Włoska kinematografia jeszcze żyje!

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2012 13:53
- 13. edycja Zwierzyńca, która miała się okazać dla wielu pechowa, na pewno nie była pechowa dla kina włoskiego, które od czterech lat jest tu mocno reprezentowane - mówi Diana Dąbrowska, filmoznawczyni, rodzinnie związana z Włochami.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szczęśliwa 13. LAF za nami

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2012 20:12
- Miałam wielkie szczęście zaprezentować w Zwierzyńcu swój debiut fabularny. Jestem aktorką, ale praca nad filmem dokonała we mnie wewnętrznej przemiany i coraz bardziej zaczynam się zastanawiać nad reżyserią - mówi Hanka Brulińska, która na LAF prezentowała film "Biec w stronę Ty".
rozwiń zwiń