X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Elżbieta i Krzysztof Pendereccy glokalnymi bohaterami

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2012 19:00
- Nie wyobrażam sobie ich rozłącznego istnienia, więc pomyślałem, że trzeba im dać wspólną nagrodę. Ze zdumieniem odkryłem, że nikt do tej pory tego nie zrobił - mówił Jan A.P. Kaczmarek, twórca festiwalu Transatlantyk, o przyznaniu małżeństwu Pendereckich Glocal Hero Award.
Audio
Elżbieta i Krzysztof  Pendereccy
Elżbieta i Krzysztof PendereccyFoto: Fot.: mat. festiwalu Transatlantyk

Wręczenie najbardziej prestiżowej nagrody festiwalu odbyło się we wtorkowy wieczór w trakcie gali wieńczącej Międzynarodowy Festiwal Filmu i Muzyki Transatlantyk. Jan A.P. Kaczmarek podkreślał, że cała gala była zbudowana wokół wręczenia najważniejszej nagrody festiwalu, czyli Glocal Hero Award.
- Glokalny to jednocześnie globalny i lokalny. To jest coś, do czego inspirujemy. Chcemy być festiwalem, który jest bardzo poznański, wielkopolski, polski a jednocześnie mamy ambicje być w świecie zauważani, oddychamy światem - tłumaczył. Rozmówca Ryszarda Jaźwińskiego podkreślił, że tegoroczni laureaci nagrody są właśnie gwiazdami glokalnymi.

Podczas gali grano muzykę Beethovena, żeby złożyć hołd Elżbiecie Pendereckiej i organizowanemu przez nią Wielkanocnemu Festiwalowi Ludwiga van Beethovena oraz, oczywiście, muzykę Krzysztofa Pendereckiego.
Jan A.P. Kaczmarek wyraził zadowolenie z przebiegu festiwalu Transatlantyk. - To był bardzo intensywny tydzień, kończymy go z radością, bo energia była wspaniała. Ludzie, którzy przyszli do nas wyszli nakarmieni, bo nakarmiliśmy ich serca i umysły - mówił w audycji "Fajny film".
Więcej informacji o Gali Zamknięcia festiwalu Transatlantyk znajdą Państwo tu.
Trójka była patronem festiwalu Transatlantyk.

(pg)