Kulturysta w miłosnych tarapatach

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2012 16:59
- Bohater "Misiaczka" łamie stereotyp kulturysty - silnego mężczyzny. Dennis jest bardzo nieśmiały, nie radzi sobie w społeczeństwie nastawionym na przebojowość i sukces. Postanawia jednak zawalczyć o miłość - do kin zaprasza Małgorzata Borychowska z filmy dystrybucyjnej Aurora Films.
Audio
  • Z Małgorzatą Borychowską rozmawia Ryszard Jaźwiński
Kadr z filmu Misiaczek w reż. Madsa Matthiesena
Kadr z filmu "Misiaczek" w reż. Madsa MatthiesenaFoto: fot. mat. promocyjne

Kobiety, które otaczają Dennisa, nie są nim zainteresowane, gdyż jest nieśmiały, nie potrafi do nich dotrzeć. Kiedy brat matki poślubia piękną dziewczynę z Tajlandii, Dennis postanawia wziąć sprawy w swoje ręce i też się tam wybrać.

- Ten kulturysta olbrzym, który żyje w cieniu kontrolującej matki uważa, że w Tajlandii znajdzie kobietę, z którą będzie mu łatwiej. Chce znaleźć miłość prawdziwą - mówi o fabule Małgorzata Borychowska z filmy dystrybucyjnej Aurora Films.

/

Tętniący życiem kurort Pattaya okazuje się jednak dla niego prawdziwym szokiem kulturowym. Natarczywe Tajki, przyzwyczajone do seksturystów, burzą naiwne wyobrażenie Dennisa na temat prawdziwej miłości. Sfrustrowany, idzie rozładować napięcie do miejscowej siłowni. I wtedy spotyka kobietę swoich marzeń.

Małgorzata Borychowska przygotowała także polski zwiastun filmu - klip "Twój Misiaczek". O pierwszym tego typu projekcie w Polsce opowiedziała w audycji "Trójkowo, filmowo" >>

- "Misiaczek" jest filmem o miłości i poszukiwaniu szczęścia. Jest także o więziach, zdrowych i niezdrowych, które nawiązujemy z ludźmi pojawiającymi się w naszym życiu. No i oczywiście jest o Dennisie, który uczy się, jak nie pozwalać innym decydować o sobie i dążyć do szczęścia, biorąc pod uwagę własne potrzeby - mówi o filmie sam reżyser Mads Matthiesen .

Więcej rozmów Ryszarda Jaźwińskiego z aktorami i ludźmi świata filmu znajdziesz na podstronach "Fajnego filmu" oraz "Trójkowo, filmowo" >>

Film został już nagrodzony na Międzynarodowym Festiwalu filmowy w Sundance (Nagroda Główna dla najlepszego reżysera filmu nieamerykańskiego) oraz zwyciężył w Konkursie Głównym "Wytyczanie Drogi" Off Plus Camera 2012. 

W polskich kinach "Misiaczka" można oglądać od 7 września 2012.

Audycji "Fajny film" można słuchać od poniedziałku do czwartku o godz. 10.30. Zapraszamy.

„Misiaczek” jest filmem o miłości i poszukiwaniu szczęścia. Jest także o więziach, zdrowych i niezdrowych,
które nawiązujemy z ludźmi pojawiającymi się w naszym życiu. No i oczywiście jest o Dennisie, który uczy się, jak nie
pozwalać innym decydować o sobie i dążyć do szczęścia, biorąc pod uwagę własne potrzeby.

Czytaj także

Cielecka: nie ma nic gorszego dla aktora niż stojąca woda

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2012 21:00
- Absolutnie nie skreśla filmu to, że jest krótki. Ważne, by był interesujący. Bardzo lubię program "30 minut" Studia Munka - mówi Magdalena Cielecka, która gościła na Festiwalu Dwa Brzegi w związku z filmem "Jezioro" Jacka Piotra Bławuta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Reżyser "Ediego" powraca z nowym filmem

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2012 11:14
- Piotr Trzaskalski często podkreśla, że to nie jest historia o byciu ojcem, bo każdy był ojcem, jest lub nim będzie. To historia dla kobiet - mówi Marta Plucińska, producentka filmu "Mój rower".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ucieczki w środku miasta

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2012 17:12
- Z dzieciństwa pamiętam postać mężczyzny, o którym na podwórku wszyscy mówili, że "kiedyś siedział". Było to tak intrygujące, że ten temat wplotłam w mój fabularny debiut - opowiada w Trójce reżyserka Agnieszka Gomułka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

To on rozpętał polską komedię filmową

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2012 23:59
- Czternaście rozmów po 3 godziny złożyło się na wywiad-rzekę, który ma być przewodnikiem po wszystkich filmach Tadeusza Chmielewskiego, jego pomysłach na gagi, warsztacie i próbą przybliżenia jego postaci - mówi w Trójce Piotr Śmiałowski.
rozwiń zwiń