Najlepsi filmowi adwokaci

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2012 16:17
Naczelna Rada Adwokacka wraz z Fundacją Szkoła Wajdy organizują w dniach 5 - 7 października w warszawskim Kinie Muranów "Przegląd Kina Prawniczego – Adwokat w roli głównej".
Audio
Fragment plakatu promującego film Adwokat diabła
Fragment plakatu promującego film "Adwokat diabła"

Joanna Solecka ze Szkoły Wajdy tłumaczyła w Trójce, że na przeglądzie będzie przedstawiona klasyka kina światowego z adwokatem w roli głównej. - Wśród prezentowanych tytułów znajdą się filmy takich twórców jak: Sidney Lumet, Robert Mulligan, Andrzej Wajda czy Billy Wilder - mówił gość Ryszarda Jaźwińskiego.

Przegląd otworzy film "Bezmiar sprawiedliwości". Na projekcji pojawi się zarówno reżyser Wiesław Saniewski, jak i współscenarzysta, mecenas Andrzej Malicki.

Celem przeglądu jest nie tylko przywołanie najlepszych filmów z gatunku "dramat sądowy”, ale przede wszystkim pokazanie pracy adwokata jako zawodu realizującego misję pomocy człowiekowi, który nierzadko znajduje się się w krytycznej sytuacji, często mając po swojej stronie jedynie obrońcę.

Wstęp na wszystkie projekcje jest bezpłatny!

Więcej rozmów Ryszarda Jaźwińskiego z aktorami i ludźmi świata filmu znajdziesz na podstronach "Fajnego filmu" oraz "Trójkowo, filmowo" >>

Audycji "Fajny film" można słuchać od poniedziałku do czwartku o godz. 10.45.

(pg/mat. promocyjny)

Czytaj także

"W drodze" - na ten film czekano ponad 50 lat

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2012 16:00
Historia przedstawiona w filmie dzieje się na przełomie lat 40. i 50., ale porusza wciąż aktualne tematy: poszukiwania przez młodych ludzi swojej tożsamości i miejsca w życiu. - Dla nich droga nie jest ucieczką, a poszukiwaniem siebie - podkreśla Szymon Holzman.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kulig: podziwiam Ethana Hawke'a

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2012 17:00
- To prawdziwy profesjonalista. Mieliśmy 18 dubli bardzo romantycznej sceny, a on za każdym razem rozpłakiwał się dokładnie w tym samym miejscu - mówiła aktorka okoledze z planu filmu "Kobieta z piątej dzielnicy".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Jesteś Bogiem" wielkim kinowym przebojem!

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2012 17:59
Obraz Leszka Dawida zanotował trzecie najlepsze otwarcie polskiego filmu na przestrzeni ostatnich 20 lat. Historię Paktofoniki w trzy dni obejrzało 373 796 widzów!
rozwiń zwiń