"Obława" rusza w Polskę

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2012 12:58
- Po projekcjach będą spotkania i rozmowy z reżyserem Marcinem Krzyształowiczem - zapowiada Mateusz Nowak z projektu Polska Światłoczuła, któremu Trójka przygląda się od dłuższego czasu.
Audio
Fragment plakatu do filmu Obława
Fragment plakatu do filmu "Obława"Foto: mat. promocyjne

Już 5 grudnia ekipa Polski Światłoczułej rusza w nową trasę. Z filmem "Obława" odwiedzą Miasteczko Śląskie, Nowy Wiśnicz, Rytro, Sanok i Uherce Mineralne. Nie wszystkie z tych spotkań będą otwarte dla publiczności, ponieważ dwie projekcje odbywać się będą w zakładach karnych.

Święto operatorów dobiegło końca - zobacz kogo nagrodzono na 20. Plus Camerimage >>>

Natomiast na stronie internetowej Polski Światłoczułej będzie można obejrzeć zapis ze wszystkich spotkań z twórcami. - Spodobała mi się możliwość pokazywania polskich filmów w miejscach, gdzie nie ma do nich dostępu.Poza tym ciekawa jest interakcja z publicznością - opowiada Mateusz Nowak, który do ekipy Polski Światłoczułej dołączył chwilę przed festiwalem Plus Camerimage, gdzie wszyscy chętni mogli przyłączyć się do zabawy ze światłem, czyli malowania światłem.

Więcej rozmów Ryszarda Jaźwińskiego z aktorami i ludźmi świata filmu znajdziesz na podstronach "Fajnego filmu" oraz "Trójkowo, filmowo" >>

- Przeważnie jeździmy z filmem przez 10 dni, tym razem trasa jest krótsza, ponieważ ją podzieliliśmy, po Nowym Roku będziemy jeździć z operatorem "Obławy" Arkadiuszem Tomiakiem - opowiada gość Ryszarda Jaźwińskiego.

Zobacz więcej na temat: FILM POLSKA plus

Czytaj także

Krzyształowicz: sporo zdrowia zostawiliśmy w lesie

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2012 09:28
- Mam wrażenie, że będzie to gdzieś widać na kliszy - mówi Marcin Krzyształowicz, reżyser thrillera wojennego "Obława".
rozwiń zwiń