W Rosji to film zakazany: Nie potrafią czuć. Tylko seks

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2013 12:46
To film o miłości, ale nie w jej romantycznym wydaniu. - Podejście bohaterów do ciała i seksu jest bardzo przedmiotowe i to w "Klipie" udało się reżyserce pokazać - o serbskim filmie opowiada w Trójce jego dystrybutor.
Audio
Kadr z filmu Klip, reż. Maja Milos
Kadr z filmu "Klip", reż. Maja MilosFoto: mat. promocyjne

Biedne przedmieścia południowego Belgradu to filmowe tło dla dorastającej, zbuntowanej i pięknej nastolatki - Jasnej. Ona sama jest gwiazdą klipu, który cały czas rejestruje własną komórką. Seks, imprezy, narkotyki to próba ucieczki w lepszy świat. Czy znajdzie w nim miłość, której jest skłonna oddać się bez reszty?

- Tłem dla całego filmu jest Serbia, kraj, który jeszcze niedawno doświadczał wojny domowej. Pokolenie młodych ludzi, którzy już nie pamiętają działań wojennych, jest pozbawione perspektyw, a także systemu wartości. Muszą go sami odbudowywać - opowiada o "Klipie" gość Trójki.

Jakub Mróz (Tongariro Releasing) podkreśla, że reżyserka portretuje relacje kobiet i mężczyzn, które są uniwersalne, charakterystyczne nie tylko dla najmłodszego pokolenia. W Rosji film został zakazany, w Polsce obejrzą go tylko widzowie dorośli.

- "Klip" jest na tyle wartościowy i mówiący w dobitny sposób o uniwersalnych rzeczach, że chcieliśmy, bo widzowie mogli go zobaczyć - poleca.

Jak byli wybierani aktorzy i które zjawiska społeczne zostały w filmie uwypuklone? Dowiesz się słuchając całej rozmowy!

Więcej filmowych audycji Ryszarda Jaźwińskiego znajdziesz na podstronach audycji "Trójkowo, filmowo" i "Fajny film" >>>

"Klip", reż. Maja Milos, polska premiera 11 stycznia 2013